Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno odpadlý zoban

Dobrý den. mám doma desetiletého samce želvy zelenavé. V mládí měl křehký krunýř, ale to se zlepšilo po podání vápníkových tablet. Nedávno jsem zpozoroval, žešpatně zavírá tlamku, protože mu v tom bránil vyklající se zoban. Dnes ráno mu zoban odpadl. Nikde žádná krev a želvák to zřejmě bere dobře. Lépe se mu teď jí. Chci se zeptat, jestli je to normální a zoban znovu doroste nebo je to vážné? Mohl by problém souviset s ustáním podávání tablet? Doufám, že to není vážné a děkuji předem za každou odpověď.

Zdravím, nemohl by si to prosím vyfotit? Zajímalo by mě, jak to vypadá, zřejmně mu odpadla ta přebývající rohovina, která neměla tu pevnost a sílu. Nikdy jsem o ničem podobném neslyšel, proto mě to zajímá. Normální to není, záleží však, jak moc odpadl. Dorůst by měl, když může vlivem špátné měkké stravy přerůstat.