Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Užovka červená - krmení

Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu. Mám Elaphe guttata cca 1,20m dlouhá, nedávno jsem ho začal krmit menšími potkany, ale ten poslední potkan ho pokousal a poškrábal. Teďka už je v pořádku ale bojím se že se to stane znovu. Jeden z chovatelů mi poradil že mu je mám návat mrtvý potkany, ale had je odmítá. Tak bych chtěl poprosit o radu co mu mám dávat a v jakym stavu.
Předem děkuji za odpověď

Ahoj, no já krmim myškama, je to pro mě pohodlinější než zabíjet potkany. Středního potkana si moje hadice dala, ale větší byl hodně divokej a vůbec ten zápas nevypadal pěkně, moc se snažila ale nedokázala ho chytit, takže s potkany jsem skončila, nenechám svého hada dohryzat. Za sebe teda můžu doporučit myši, občas, když náhodou myši nemám, zamávám kusem kuřecího (moc toho ale nesežere).

Pravda. Myslel jsem ta morčata v případě těch škrtičů (uváděl je v souvislosti s nimi). Stejně bych nekrmil jen tím. Když jsme u škrtičů, tak třeba regiuskám bych je nedával vůbec. Užovky - absurdní. U těch hroznů bych to stejně aspoň střídal. I když jsou potkani svině, je to prostě luxusní krmení. Já bych se jim nevyhýbal.