Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon - divné chování, hrabe...

Dobrý večer. Mám asi ročního samce chameleona jemenského. Vždy byl velmi aktivní a žravý. Poslední dobou však velmi změnil chování. Neustále hrabe v rozích terária substrát, má zapadlé oči a již tolik nežere, vždy jen asi tři cvrčky...V teráriu má živé rostliny, UVB záření, pod zdrojem tepla je něco přes 30 stupňů...cvrčky pravidelně vitamínuju, občas dostane nějakého brouka, mouchu, příjme i ovoce a zeleninu...

Když měl asi rok, spálil si přilbu o žárovku, od té doby ji má mnohem menší než by měl mít dospělý samec chameleona jemenského..celkově je takový zakrslejší....Tak si říkám jestli to třeba nemá nějaký vliv, většinou platí že v minulosti nějak poranění plazi se obvykle dožívají kratšího věku...

Nejde mi to do hlavy.. taky se bojím aby v sobě neměl nějaké parazity, dal jsem mu asi před třemi měsíci do terárka mech z lesa, ten jsem však důkladně promyl, ovšem nakonec se ukázalo že tam ještě nějaké breberky zůstali, ted už jsou ale pryč, tera je kompletně krásně čisté....

Prosím o radu, jako radu však nepovažuji odkaz na nějaký jiný podobný dotaz na této stránce, zajímala by mě rada na můj konkrétní případ...děkuji :) Kdyžtak můžu přidat fotky....

dobrý den nevíte co je s mím chameleonem ? Že já neměla pro ní cvrčky a tak jsem skusila ovoce.......nejdřív jsem ji skusila dát maliny ona je nechtěla tak jsem skusila hrono,dala jsem si malý kousek na prst a ona pak na mě začala syčet a když jsem si ji chtěla vzít na ruku tak zase otevřela pusu a začala syčet.
Mužete mi prosím pomoct ? Budu moc ráda )