Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UV osvětlení pro uhlířku

Dobrý den,

ráda bych Vás touto cestou požádala o radu ohledně UV osvětlení pro želvu uhlířskou. Terárium má rozměry 100 x 40 x 40 cm. Byla mi doporučena výbojka od Lucky Reptile Bright Sun UV Jungle 50 W. Nevím však, jak silná by měla výbojka být v teráriu vysokém 40 cm a zda by lampa měla být pověšena kolmo či šikmo?

Pokud máte zkušenosti s některým z osvětlení, uvítám konkrétní výboky/žárovky, které jsou dostupné na českém trhu.

Děkuji mockrát.

Tereza

Pokud je terárium shora zakryté, máte dobře vyřešené větrání? Nebyla by možnost vložit sem fotku zařízení? Repti Glo je u nás sice masově nejrozšířenější, ale zároveň pravděpodobně nejhorší varianta. S mnoha exempláři těchto kompaktů už byly problémy, mluvím i z vlastní zkušenosti. Poraďte se o vhodném zdroji světla a tepla na www.terashop.cz, ochotně Vám tam vyjdou vstříc a nabídnou nejlepší alternativu přímo "na tělo". Nemusíte se rozhodně bát neseriózního přístupu.