Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Prosím, poradí mi někdo? - zase dotaz na <!>

Dobrý den,

pořídila jsem si malou agamu vousatou cca 1,5 měsíce starou. Než jsem si jí odvezla od chovatelů domů, seděla mi na ruce klidně a spokojeně. Když jsem jí pak dala doma do terárka, neprojevila žádný pohyb. Nechce mi žrát, ani cvrčci nezabrali. Je vyplašená a když jí chovám, chvilkama se bojí. Mám strach, že s ní něco je.
Je takové chování normální? :(

Děkuji předem za odpovědi.

Mišule
Změna předmětu, původně: Prosím, poradí mi někdo? - Lidi, mějte prosím vás rozum. To je opravdu takový problém napsat smysluplný dotaz? (GG)

Nejsem odborník na agamy, ale protože je tady tento dotaz už asi 1000000000000000x, tak stačilo hledat a zjistila by jste, že se agama musí aklimatizovat v novém prostředí. Nechte ji několik dní úplně v klidu (tzn. nebrat do ruk, otevírat terárium minimálně atd), pak jí tam zkuste dát pár cvrčků.
Ještě by bylo dobré, kdyby jste popsala vaše podmínky chovu...

Těsně po tom, co jsem svůj dotaz vznesla, jsem si přečetla, že to tu už několik lidí psalo. Jinak bych se nedotazovala. Ale i přesto děkuji za odpověď.
Jinak terárko o velikosti 100x35x40 cm, žárovka Reptisun 50W, a žárovka Reptiglo 10.