Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno volba zářivky pro chameleona

Ahoj,
chtěl bych se zeptat na radu ohledně zářivky s uvb pro chameleona jemenského ( samice 1 rok ). Mám terárko viz. foto šxhxv 60x40x110 cm.
Jakou zářivku nejlépe zvolit a taky jakou zvolit délku zářivky 45cm nebo 60 cm a dát ji šikmo? Vnitřní šířka terária je 59cm. Jakou provozní jednotku?
Je dobré dát zářivku dovnitř nebo na terárium - kdyby to šlo nahoru, tak bych vyříznul vrchní sklo a dal tam pletivo.

Díky za reakce.

terarko dobry, ale tu vybojku mas nizko.... urcite ti Mike rekl, ze minimalni vzdalenost od zvirete je 40-50cm... spis k tem 50cm je to lepsi.... ty mas tak 20-25cm....a to je ais dost malo a na chama to pere toho UV moc. ja mam to samy u pardala a ten pul metr pod vybojkou mam teplotu 28-29stupnu takze kdyz to zvednes tak budes pravdepodobne muset tu vyhrevnou zarovku pridat hned

nevim no,zeptej se na to Mika, ale me durazne doporucoval nemit to bliz jak tech 45-50cm od zvirete....
V tvym pripade bych drzak asi resil nejakou konzoli na tu skrin co je vedle terarka:) a na ten vyhrev by ti v pohode stacila 40w bodova zarovka...

:) ted to nema chybu:) to terarko bez pozadi se mi libi, je to takovy zajimavy a je fakt, ze je to krasne prosvetleny jak je to u okna... az budu delat terarko jen tak nekam do prostoru a ne ke zdi tak to udelam taky tak:)

Ahoj.zařizuju nové terárko pro chameleona o rozměrech (VxŠxH) 120x50x60 a ptám se,jaké nejlepší osvětlení tam mám dát?. Jakou značku světla s jakou watáží na UVB záření a jaké světlo na vyhřívání? Děkuji za odpovědi.