Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Opětovné použití terária

Zdravím,
chětl jsem se zeptat na opětovné použití terária, ve kterém byli hadi s bakteriálním zápalem plic. Hadi uhynuli po týdnu, více http://tera.poradna.net/q/view/171308-pochlubte-se -uzovky-viii. Terárium bylo okamžitě vyklizeno, vybavení jsem nechal nějakou dobu v Savu, potom jsem to naložil ještě do jarové vody a na závěr to ještě opláchnu vřící vodou. Terárium je z OSB, proto jsem nemohl použít Savo i tady, ale použil jsem tohle:
[http://img24.imageshack.us/img24/6982/09062011146. jpg]
Používá se to na dezinfekci lékařského vybavení. Na terárium jsem aplikoval 2x s odstupem asi 5 dnů.
Co si myslíte o opětovném použití terária a vybavení? Použít nebo rovnou zlikvidovat?

jestli použil savo na vybavení, tak si myslím, že se nemůže nic stát. Ikdyž já osobně do nových terárií dávám použité tak maximálně vydesinfikované topné kabely a nerezové misky(vysoké pořizovací náklady). Dekorace atd. vyhazuju. K desinfekci používám na doporučení Sekusept pulver. Absolutní spokojenost.

Fajn, ještě se tedy na pár věcí zeptám:
1) Upřímně sem si spíš říkal, že když už, tak to udělám naopak: terárko fuč a vybavení použít dál (krom větve, ta už je naštípaná). Vybavení bylo taky nové, stejně jako terárium. Takže pokud vybavení bylo v Savu a terárium vystríkané 2x tou desinfekcí, tak by to mělo být ok.
2) Nevíte jak je to s dostupností toho Sekuseptu? Lékarna nebo tak? Na netu jsem našel, že je to prášek. Můžu poprosit o stručný návod k použití?
EDIT: Návod již nalezen...

Sekusept majív lékárnách a pokud ne tak pro ně neni problém ho objednat a druhý den si ho vyzvednout. Já osobně dělám silnější roztok a to 40 g/l. necham působit 15 minut a hotovo. Nebál bych se to použít ani do toho OSB terária. Nechat působit 15 min, a pak opláchnout vodou a pro jistotu ještě nechat den, dva vyvětrat. Desinfikoval jsem tim i plastické pozadí a mělo porušenou povrchovou úpravu, takže dovnitř pozadí se určitě něco nasáklo. Oplách jsem ho nechal dva dny vyvětrat. Už v něm bydlí dlouho hadi a neni žádný problém.

já si dělám roztok do kýble, máchám v něm hadr, tím na mokro vytřu terárium. Pokud to jde tak přenesu terárium do koupelny, naaražuju nad vanu a vytříkám sprchou, nebo pokud s nim nejde manipulovat, tak jsem to pak setřel suchým hadrem a vzal hadrem co jsem máchal v kýblu s čistou vodou.