Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rhampholeon brevicaudatus-jaké květiny v teráriu

Dobry den musí mít Rhampholeon brevicaudatus - v terariu fíkus nebo muže mít jinčí rostlinu?Popřípadě jakou!Kde ji sehnat!Cena,?? předem děkuji za odpověd
S pozdravem Michal
[mod]Pane Michale Měrko,prosím vás,když zadáváte nadpis dotazu,budte konkrétní.V tomto případě bych zvolil nadpis ,,Rhampholeon brevicaudatus-jaké květiny v teráriu,,.
Nadpis ,,Rada,, je naprosto nevhodný.Příště Vám budu takové dotazy mazat.
Melen (Melda)
Změna předmětu, původně: rada (Melda)[/mod]

Pravě že rozhodl protoha maleho chamíka!ten mě zaujal nejvíc!není ani moc naročny nachov,a pan co mi h prodá tak i poradí s chovem!jen sem se chtěl zeptat natu roszlinu,protože první chcu kupit tu rostlinu,abych když ho dovezu dom nedaval do prazdneho terarka

unas rašelina je,sice není zrovna nejčistější

hele, nepleteš si to náhodou s tou hrabankou? Nevim odkud jsi, ale rašelina tu zrovna po lesích moc běžně neni, a už vůbec ne při povrchu.. najdeš ji na rašeliništích a poměrně dost hluboko. Ono že někde roste trocha rašeliníku ještě neznamená, že je to rašeliniště a že půdu tam tvoří rašelina ;-). Ale pokud u vás fakt někde je rašeliniště, a pujdeš si ji tam nakopat, tak počítej se 2 věcma: rašelina použitelná do tera nemůže být mladá, tzn. musí být z větší hloubky, takže pokud si nevemeš sebou bagr, tak si docela zakopeš. 2. většina rašelinišť jsou dneska chráněné, takže pokud tě tam potká nějaký ochranář, tak ti nakope ... ;-)

no, chtěla bych vidět les, v kterém si jen tak volně běhá rašelina. Lesní hrabanka neni uplně košer, na rozdíl od rašeliny ráda plesniví, ikdyž byla přepečená. Resp., co mam tak zkušenosti tak přepečená plesniví víc, jak nepřepečená, protože se tou teplotou zničej i mikroorganismy, které potlačují růst plísní a spory se tam stejně nějak dostanou.

ale houby, plesniví proto, protože tenhle substrát je na to prostě náchylný. Můžeš ji přepékat tejden a slunit další dva, a stejně ti chytí plíseň, ty spory plísně se tam dostanou se vzduchem, vodou, s tim zvířetem... A vzhledem k tomu, že tam nebudou žádné další mikroorganismy, které by je brzdily, tak to začne plesnivět. Rašelina neplesniví proto, že 1. je hodně kyselá, což plísně nerady, 2. na rozdíl od hrabanky obsahuje jenom minimum živin. Takže se vykašli na přepékání hrabanek, kup si pytlik rašeliny a řízni ji pískem, budeš s tim mít míň starostí ;-) já hrabanku používám akorát u subterestrických druhů, které jsou na zvolený substrát opravdu citlivé.

vrbové větve jsou celkem dobré, ale časem křehnou, takže buď se musí vyměnit, nebo s nimi opatrně zacházet. Pokud se použijou čerstvé tak během pár dní zčernají. a často se na nich udělají takové bělavé ďubky plísně, ale ty dle mých zkušenosí nijak neškodí a behem pár dnů samovolně vymizí. Listí odrbej, než je tam dáš, protože stejně v tera za chvíli zvadne.

s tím se počítá že se musí měnit a listy orvat!taky by bylo možne ty větve dat do vody ale toby bylo v tera velmi složite! a muže se dávat přes den Rhampholeon brevicaudatus - do venkovní voliery kde by se udržovala eplota 26-28 celsia?

rhampoleony nechovam, ale ti maji mit tu teplotu nizkou a na slunicku je pres leto (uz vlastne ted) klidne i 40-45stupnu.. tak nevim jak bys to tam chtel udrzet, to se ti asi nepovede jedine ve stinu ale tam nevim po pravde jak je to s UVB zarenim, ale rekl bych, ze tam zadne neni (takze ti to je nanic) - takze to je pouze stres pro zvirata zbytecny... (ale jisty si nejsem).. Se slunickem bych na rhampoleony ted opatrne.. Zkus si dat teplomer ven na slunicko :)

Do vody vetve nedavej, rhampoleonky udrzi i uschle vetve vrby. :) Takze menit muzes jen treba jednou za pul roku - rok.. Ani nevim jak bys to chtel udelat, ale to uz je jina vec do toho rejpat nebudu :D

sem rád za tyhle cene informace!Mám za barakem chládek taksem si říkal že tabych je mohl umistit!zítra tam skusím dát teploměr ale podle mě tam tak víc neš 28 nebude!je to jedine místo kde se da unás schovat dostínu!A ty větve ve vodě byse museli nějak dořešit!Byl to jen muj napad ale nedořešeny!Ty haluze budu měnit jak říkate během pul roku a napodzim stačí jednu schovat do zasoby a v zimě když je vše podsněhem akorá přehodit

díky svoji velikosti a svoji váze 00 nic tak vydrží všechno!jen si napodzim schovám par haluzek na zimu a budeto!schvalně jen tak na skoučšku skusím dat dotoho stínu teploměr!!nmevíte jake ovocerhampoleony užou mít?nebo zeleninu?jak často?

ono ve stinu to pro ne asi nebude uplne idealni, nedelal bych to a nechal je doma pod dobrym osvetlenim.. Ve stinu je jeste zima nevim teda kde bydlis ale tady je okolo 22 stupnu ve stinu takze to je zase moc malo... je to slozity no :)

s ovocem ti neporadim - jak rikam, nechovam je, ale myslim si, ze ovoce ti prijimat nebudou..