Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakého gekona do terária 30-hloubka, 30-šířka, 50-výška?

Dobrý den, potřebovala bych poradit... mám doma nevyužité terárium 50cm výška, 30 cm hloubka a 30 cm šířka. Chtěla bych si pořídit do tohoto terária gekona ale nevím pro jaký druh by byly tyto rozměry přijatelné. Chtěla bych gekona pěkně zbarveného (nejvíce se mi líbí gekon obrovský, ale ten jak jsem se dočetla potřebuje větší terárium a také je agresivní). A také jestli při pořizování mám zvolit samečka nebo samičku či jestli je lepší pořídit páreček.

Pagekon řasnatý nebo gekončík noční, ale max jen jeden. Jestli samičku nebo samečka, je na tobě, ale nebrala bych pár, zaprvé, nemuseli by se tam vlézt, jak vyrostou, za druhé, sameček by ti samičku uhnal :)
My máme dvě malá terária s pagekony řasnatými a je jim dobře, i když jsou ještě malí :) Kdyžtak ať ještě poradí zkušenější :)