Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovka sédlatá svlek

Ahoj všichni, asi před necelým měsícem jsem si koupila od chovatele korálovku sédlatou. Je jí podle jeho informací asi rok, měří okolo 50 cm. Podle rady paní ve zverimexu jsem ji 2 týdny nekrmila, aby si zvykla na nové prostředí. Teď ale vypadá, že se zakaluje, tak nevím, jestli mám počkat až když se svlékne (ptala jsem se na poslední svlek, chovatel nevěděl odpověď má mnoho hadů), nebo ji mám zkusit dát holátko. Nerada bych ji nějak trápila hlady. V teráriu je teplota asi 28°C ale skoro vůbec se nenechá chytit do ruky a schovává se pod misku s vodou. Mnohokrát děkuji za případné rady a přejí Vám všem hezký den :)

No, když se svléká, neměl by se krmit. A také se bude schovávat, když se had svléká, nech ho být v klidu, kvůli zakaleným očím špatně vidí, tudíž tě bere i za nebezpečí + máš ji krátkou dobu :) Já mám úžovku počítám nějaký ten třetí, čtvrtý měsíc a taky ještě ze mě občas bývá vyplašená a dříve se mi také schovávala pod misku s vodou, ale po čase už vylezla a je na povrchu :)