Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pogona vitticeps zčernala a pošla

Měli jsme asi rok a kousek starou agamu vousatou. Do včera vše v pořádku, doposud žrala šváby, zeleninu... Večer jsme si všimli, že jí zčernala "brada" a 2x po sobě se vykadila, docela dlouho tlačila a pak ještě trochu potřísnila kamen, když šla spát. Ráno nejevila zájem o šváby, které jindy sežrala dřív než se rozkoukali, pořád zčernalá brada i trochu zboku na těle, apatická, měla smutný výraz, přivírala očka. Když jsme se vrátili z práce a chtěli ji vzít na veterinu, už byla mrtvá, černé i "rty" a měla pootevřenou tlamičku... nevíte čím to? co se mohlo stát? co jsme zanedbali? Byla to naše první ještěrka. :(
Svítili jsme jí UVA i UVB (zářivka), topili jsme 60w žárovkou. Sépiovku měla v mističce v teráriu. Dávali jsme jí pár švábů denně nebo ob den + zeleninu, v sobotu bez potravy. Śváby jsme jedou za čas obalovali v Roboranu nebo Calcium + D3.

nemohla se přehřát? Jinak proč exla takhle asi nikdo nevyvěští, jediná možnost jak to zjistit je dát ji na za čerstva na pitvu.