Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Inkubace vajec

Zdravím,
Měl bych dotaz ohledně inkubace vajec gekončíků nočních.
Vajíčka gekončíků inkubuji v substrátu jménem PERLIT. Vajíčko nijak nezměnilo tvar, pouze na místech, kde jsem se jich dotknul, když jsem vajíčka vkládal do inkubační krabičky asi po týndu začalo plesnivět. Jde se plísně nějak zbavit, nebo vajíčko musím vyhodit?
Předem děkuji za odpověď

Kup si Devilan (zásyp na nohy proti plísni) a zlehoučka to posyp tim pudrem. Pokud vajíčko žije a je životaschopné, tak to plíseň zastaví a vejce se doinkubuje. Pokud vajíčko nežije, tak zplesniví a zkolabuje tak jako tak a pak ho vyhoď, ale je zbytečné ho vyhazovat pokud nekolabuje. A příště si před tím, než sáhneš na vajíčka umyj ruce ;-)