Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vousatá má u kloaky červenou kouli

Dobrý den když jsem před chvílí přišel ze školy tak jsem si na mé agamě všiml že má u kloaky velkou červenou kouli (průměr asi 1 cm) chci se zeptat jestli to je nějaké vážné nebo jestli se o to nemám starat a zmizne to. Agama má 8 týdnů podmínky jsou OK

Díky za odpovědi

asi výhřez kloaky. Vážné to je a je potřeba to rychle řešit. Zkus to opláchnout studenou vodou (pod studenou vodu jenom tu kloaku, ne celou agamu !) a pokud to pod studenou vodou samo nezaleze, tak s nim mazej k veterináři, co rozumí plazům. A moc s tim neotálej, ono to celkem rychle oschne a zbytečně se to pak celé zkomplikuje.