Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Světlo do terária - žabky/masožravky

Bych bych moc vděčný za dobrou radu ohledně zakoupení žárovek do mého nového terárka. Předem se omlouvám za mou trstuhodnou neznalost :))
Pořídil jsem si terárium ExoTerra 60x45x60cm (www.bestforpet.cz)a k němu osvětlení ExoTerra Compact Top 60 (www.akva-exo.cz), žárovky budou umístěny nad pletivem terária.
Zatím mám v teráriu pouze masožravky, ale chtěl bych si časem pořídit i nějakou stromovou žabku kuňkalku. V zakoupeném osvětlení je místo pro tři žárovky a na netu k němu doporučují i žárovky Repti Glo, ale moc se v tom nevyznám a potřeboval bych poradit jaké žárovky pořídit, jaký mají mít výkon a jestli mají být všechny stejné, aby to osvětlilo terárko a zároveň se dařilo flóře i fauně :-)
Vlhkost se mi daří udržovat okolo 80-93%, teplota je přes den tak 21-23°C. Masožravkám vlhkost a teplota vyhovuje, ale nejsem si jistý jestli bude nižší teplota prospívat žabkám a jestli se tedy nedá pomocí žárovky teplota v terárku i přihřívat.

Co sa tyka svetla, na to su tu iny - MadMike atd.
Ale:
Vecsina ziab bude poterbovat trochu vyzsiu dennu teplotu (25 - 30), v noci pokles na izbovu teplotu.
A bolo by povedat (napisat) co za mesozravky to su. Ono, tie zaby maju par cm, a nie vzdy to musi zakonite skoncit dobre..
A samozrejme, ziarovkou sa to pritapat da, ale potom trocha klesne vlhkost. Este by sa to dalo riesit vyhrevnym kablom alebo podlozkou.

Zatím se mi asi nejvíc zalíbila Rákosnička žilkovaná, ale rád si nechám i poradit, která žabka by byla vhodná. Nějaký menší druh...

O svět žabek jsem se začal zajímat hlavně poté co mě manželka, která už přes rok masožravky pěstuje, vzala na výstavu masožravek a po shlédnutí x internetových stránek jsem zatoužil mít i nějakou tu živou drobotinu. Dohodli jsme se, že koupíme terárko a časem i žabky. Hlavně prý nesmí přijít k úhoně masožravky, tak sbírám informace, abych co nejlépe zvolil nějakou zlatou střední cestu a abychom byli spokojení oba :-D

Asi jo i když si neumím představit, jak rvu skoro metrovou flavu do terárka )) Teď jsem koukal na láčkovky v Hornbachu, tuším, že alaty a těm visely z listů teda poctivé hrnce. Možná by měl tazatel uvést velikost pastí a pár další podrobností. Nicméně, co vím, tak láčkovky časem zaberou spoustu místa, mají-li ideální podmínky...