Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python regius - špatné oko

Dobrý den, dnes jsem si všimla, že má regiuska má divné oko, jakoby matné. Neleskne se tak, jako druhé oko. Nedávno se mi svlékal a nevšimla jsem si, že by si svlékl špatně oči, jen se mi svlékl "na dvakrát", svlečka byla uprostřed utrhnutá. Hada jsem si celého po svlékání prohlédla, ale nebrala jsem ho do ruky, před tím jsem manipulovala s potkany. Také jsem mu den po svleku dala potkana, krásně ho ulovil hned na poprvé za hlavičku.

Krajta je 1+1/2 roční samec, počítám kolem 80ti centimetrů odhadem, neměřila jsem ho. V teráriu má pokojovou teplotu, počítám kolem těch 25 stupňů, pod lampou až 35. Jen má nevyhovující terárium, protože je síťované, takže často rosím kvůli vlhkosti, terárium pro něj mám ve výstavbě z OSB desek.

Přikládám fotku oka, ale nemám dobrý foťák, takže to není žádná sláva.

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=a5799f 6deb619a5fb97f3e9246d51a04

Děkuji za každou radu.

chcelo by to lepšiu fotku, to je pravda...je možné že si ho nezvliekol dobre, treba to skontrolovať. Skús si zobrať navlhčenú handričku a jemne mu prejdi cez oko, ono by sa malo (ak nebolo) zvliecť.

Ako dlho ho máš v tom sieťovom terárku? Doteraz sa ti tiež zvliekal na viackrát? Len ma to zaujíma :)

Vzala jsem jemný hadříček, navlhčila ho a jemně jsem mu oko otřela, ale měl oko svlečené, ale jak jsem si ho teď prohlížela, oko už se mu začíná lesknout a matnost skoro celá vymizela. A na oko vidí dobře, na té straně na mě reaguje. Asik nakonec plaším a stačilo ho porosit, vím, že už měl jeden problém s okem a stačilo ho porosit.

Jinak děkuji za radu, doufám, že v novém teráriu se bude mít lépe...