Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trachemys s. e. okousaná

Dobrý den
Chtěl jsem se jen poradit jak nejlépe ošetřit jednoho z dospělých samců.
Přes léto je venku s ostatními, bohužel je to takový otloukánek že si do něj každá (i ty menší) kousne. V zimě všichni zimují. Letos jsem ho dal už venku zvlášť. Žere, sluní se, žije si tam úplně v pohodě akorát ty poranění se nějak nelepší. Celkově nikdy nebyl tak uplně v kondici jako ostatní, asi proto ho ty potvory furt ohlodávaly.Do zimy bych ho rád viděl vytálnějšího. Myslíte že bude stačit slunce, čistá rybniční voda a chutné jídlo? Po případě, nemám skušenost s tím betadinem..jak ho použít? Namazat mastičkou a nechat na suchu? Rozředit roztok a tím namočit ránu? Přikládam pár fotek.
Díky za odpovědi.

Ahoj, mě se nezdá, že by želva svými čelistmi dokázala požkodit jiné želvě rohovinu krunýře - třeba mě někdo opraví, ale to na fotkách vypadá jako mechanické požkození, následně zanícené. Toto jsem řešil taky. Želvy jsou docela nezničitelné. Ve skupině u nás v práci není nouze o ukousnuté prsty nebo třeba i kus čelisti, stejně jako o mechanicky požkozený krunýř. Betadine se ředí nejčastěji 1:10 (v tomhle jsem alespoň máčel krajtu) e je dobré nechat zvíře chvíli na suchu, ať to má alespoň nějaký efekt. Většinou se ale tyto zranění hojí samy a želvu na životě neohrožují.