Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladná místa

Dobrý den,
včera jsem si koupil Korálovku Sedlatou (stáří 8 měsíců). Terárium mám velké 110x45x60 (dxšxv). V 1/3 mám teplotu kolem 30°C pod bodovkou i víc, v 2/3 se mi teplota pohybuje kolem 24 až 27°C a v 3/3 mám teplotu zhruba 22°C. Mám úkryt pro hada jak v teplém úseku tak i v chladném. Problém je že se zdržuje jen na chladným místě v úkrytu, vůbec se nechodí ohřát. Zkoušel jsem i ten úkryt, co si oblíbila přenést víc do tepla, ale bez úspěchu, had furt vyhledává chladnější místa i teď v tuto chvílí leží úplně mimo zdroje tepla.Nemůže s ní něco být?? je to jenom novým prostředím?? nebo není náhodou zvyklá na chladnější prostředí?? Děkuji všem co mi poradí čím to může být

Hadi si vyhledávají místa, kde jim je nejlépe, mě úžovka taky neleze na topný kámen, když je zaplý, ale vždy jen kolem a ani krajta neleze pod žárovku :)
A jestli ji máš teprv chvíli, tak je to i tím novým prostředím, než si zvykne.

Jojoo, já teď dala malou, novou úžovku k té mé starší a taky je teď stále zalezlá :) Ale jednou vyleze, té mé první trvalo asi měsíc, než plně vylezla a už se nezahrabávala :) Jak říkám, dej jí čas a uvidíš, ale stejně bude spíše vylézat až k podvečeru, jako ti mí :)