Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyhrievanie terária

Poradťe prosím.
Mám veľké terárium /2,65 x 1,70 x 2,70m/ a hľadám spôsob, ako ho vyhriať na vhodnú teplotu pre leguána zeleného, hlavne v noci, keď sa mi teplota zníži na 20°C. Aký je Váš názor na výhrevnú podložku http://www.akva-exo.cz/detail/teraristika/topeni/p odlozky/3285/35W-30x70cm/, alebo na sálavý el. panel http://shop.fenix.sk/e-shop/action/productdetail/o c/734.xhtml. Zároveň ma trápi aj vlhkosť drží sa na nízkej hodnote 56% ako by ste ju zdvihli aspoň na 80%?

Tu policu niečim natri...Zaschnute lego hovienka su dost neprijemne a na nenatretom dreve sa zle čistia.
Ohrev bazena - stači riadne schovat akva ohrievač s termostatom,ale rataj s kvalitnou filtraciou.Podla velkosti bazena musiš dat viac ohrievačov.Ked ti začne do vody kadit ,v teplej vode to nebude to prave...Ja som to poriešil detskou vaničkou,v obdobi žravosti vodu menim aj 5 x denne.Ja ohrev vody neriešim,lebo davam vždy teplu - ako ked ideš kupat mimino.V lete davam naopak vlažnu.

Podle mého názoru pokles noční teploty na 20°C leguánovi nijak neublíží. Hlavně, že má během denní periody možnost pořádně se vyhřát a "nasát" dostatek UV záření. Kromě toho si myslím, že v těch vyšších patrech vašeho terária bude teplota trošku vyšší než 20°C i v noci.