Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva čtyřprstá - oteklá noha

Ahoj, právě jsem zjistila, že můj želvák má oteklou levou zadní nohu (v místě kloubu). Na fotce je vidět hnědý flíček...už dříve se mu tam udělal, pravděpodobně se někde poranil, ale až teď mu otekla noha a v místě toho flíčku se vytvořila taková "zátka". Mám ho celodenně venku, krmen je pampeliškami a je neustále aktivní. Mám se pokusit tu "zátku" nějak odstranit a natřít betadine mastí, nechat tak nebo raději vyhledat veterináře? Děkuji za rady.

Souhlasím, veterinář je jediné řešení, pokud je to tak jak si myslím, tak může jít o problém s ledvinami, ale pokud, jde o poranění, tak stejně je nejlepší veterinář. S mastičkou se poradtě s veterinářem, jestli je od něj, tam ji použijte :-)