Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno dovolenka

ahoj potrebujem poradit co s leguanom pocas tyzdnovej dovolenky? ako to riesite vy? mam flexarium od exoterry tak som rozmyslal ze ho na tyzden odstahujem k rodicom ale tam bude bez svetiel az poobede ked ho daju na balkon bude mat slnko ak nebude zamracene. myslim ze by to mohol zvladnut alebo poradte ako to riesite vy? dakujem za odpovede.

Nejlíp někoho z rodiny, kamaráda, souseda, kolegu nebo někoho takového, kdo zajde legošovi dát krmení a vodu, shrábne trus, zkontroluje jestli je vše ok...práce na 20minut denně, jen se tam musí dojít. Z nouze obden, obdva. Tahat ho někam sema tama nadělá víc škody, jak z nouze nechat lega pár dní bez péče (musí mít vodu, fungující světlo a teplo samože...), to že by pár dní nežral by nebyl tak velký problém, jako ten stres související s přesunem atd. když ho budeš přenášet, pokud na to neni pravidelně uvykanej a na pořát stejný místo ve stejný náhradní ubikaci, tak pravděpodobně žrát taky nebude. Obvzlášť ne ve flexáriu bez světla...navíc nevim jak je ten lego velkej, ale pokud to neni mimino, tak exoterácký flexárium brzo rozdrbe.

byt Tebou, necham ho v puvodnim terarku kde bude mit alespon klid, svetlo, teplo a na prvnich par dni i neco ke zradlu a cistou vodu. Jak uz bylo psano, legove transport snaseji spatne, zrat v novem prostredi stejne par dni nebude, jeste se zbytecne nechladne a ze stresu nebude zrat jeste tyden navic. Takhle at ma alespon vhodne podminky k zivoreni kdyz uz nejsi s to sehnat zadneho obstaravace na vymenu vody a podani zradla k dispozici (uprimne - to je vec, kterou bys mel resit skoro jeste pred porizenim a ne za pet minut dvanact).