Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tak dlouho odkládaný svlek?

Dobrý den.
Mé krajtě královské budou v září 2 roky, měří 76 cm a mezi každou svlečkou byla pauza CCA 1,5 měsíce. Od předposledního svleku však uběhla doba 129 dní! Avšak 2 dny na to ukončila skoro dvou měsíční půst. Máte nějakou teorii, z jakého důvodu by svlek odkládala tak dlouhou dobu? Děkuji všem za reakce. Jana

Hadi se nesvlekaji podle kalendare ale podle toho jak rostou (event. hraje roli jeste hormonalni stav a dalsi faktory). Sama jste napsala, ze had nejakou dobu nezral. A kdyz had nezere, tak ani neroste a tedy se ani nesvleka tak casto. Mladi hadi se navic svlekaji casteji, dospelak se Vam pak nakonec bude svlekat treba jen 4x za rok. Takze - nepropadejte panice.

Žádnou panikou netrpím ;-) Je to prostě jen zvědavost. Mírně mě to zaskočilo, tak je lepší se zeptat :-) Najednou se svlékla o 2 měsíce později. Čekala jsem, že se její růst zpomalí a tím se také prodlouží interval mezi svleky. Jen mě poněkud zaskočilo, že se ten interval protáhl o tolik :D.