Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem običejná žárovka nebo UV ?

ahojte chci se zeptat zda stačí agamě svítit obič. žárovkou,která vydáva teplo+vitamin.nebo je pro ní lepší ta s uv zařením,což netuším jestli táké hřeje,popřípadně obě?a když už jsem u toho ptaní je možné ji krom písku v terárku nakombinovat i akvarijní štěrk?děkuji všem

Pro vás bude určitě lepší pořídit alespoň kompaktní UV zářivku :)), kombinovat s običejnou žárovkou - reflektorovou. Ale POZOR! nesmí být obyčejná, fungujou jen ty običejný. Štěrk raději ne, slízne ho se cvrčkem a přinejmenším si podrápe prdelku (kloaku).

Může být. Tu zářivku je potřeba (nutně) umístit horizontálně (vodorovně), UV totiž vyzařuje zboku. Terárko dosvítit aspoň trubicí.
Žárovku kupte v elektru ne přes net, je to uplně to stejný akorát to nemá no obalu leguána. Základ je u té žárovky chtít R80 - udává to velikost reflektoru, R63 je moc malá.
Každopádně je to asi tak minimum "k přežití" ;-)