Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zlomený chvost

Pozdravujem Vás ľudkovia.
Mám problém. Môj Filip si ulomil chvost, a aby toho nebolo málo, tak 2x po sebe v priebehu 3 dní. Ulomený chvost som našiel v oboch prípadoch na tom istom mieste, a neviem si vysvetliť, ako k tomu mohlo dôjsť, pretože je to miesto, kde by som to vôbec nepredpokladal /viz obr. kresba/. rád by som poznal Váš názor, kde by mohla byť chyba. Z toho dôvodu prikladám viacero foto, kde by mohlo byť vidieť rozmiestnenie vetiev, bazéna a políc. Zároveň prosím o radu, čo s ranou na chvoste. Zastriekal som mu ju Nolvasan spray-om, určeným na dezinfekciu rán, momentálne nemám, žiaden iný prípravok doma. tu na poradni som našiel článok, kde sa spomína prípravok Betadin, ale netuším kde ho zohnať. Alebo poradíte niečo lepšie ?

Hrany toho bazenu su ostre,čo tie zasuvky a kable pri dne terarka?Nemohol sa do nich zamotat,podla mna je to moc nebezpečne mat takto elektriku dole.Čo sa nachadza nad tym miestom,čo si označil? Nie je tam niečo ostre,skrižene konare. To miesto,kde ho ma urvaty je dost silne,to musela byt riadna šupa,alebo niekde zacviknuty...popozeraj aj dalej,ono chvost sa po utrhnuti ešte hybe,mohol sa tam "doplazit" Na pravej strane vidno ako čast plechovej skrinky a hrany sa mi zdaju tiež ostre...
Ešre raz pozeram,nemaš nahodou psa alebo mačku?Kludne v tvojej nepritomnosti mohol švihnut chvostom a ulomit si ho,je to riadna šupa.Určite o neaku ostru hranu.napr. o ram okna pri zoskoku,legovia ked sa nudia dokažu všeličo...
Tu elektriku by som určite prerobil,môj samec vela času travi prave dole pri dverach a dobija sa von.

Ahoj. Vďaka za reakciu. Tú elektriku uznávam, aj ja som mal z toho obavy, ale keď si ju zo začiatju nevšímal, tak som akosi veril, že to tak aj ostane, bohužiaľ, je možné, že to nemusí platiť navždy, tak to poriešim. Čo sa týka bazénu, použil som vlastne dno plástovej klietky na králiky, a nepredpokladal som, že by tie okraje mohli byť nebezpečné. Čo používaš Ty? Máš tam bazén trvalo? Zdá sa mi čosi, že si spomínal detskú vaničku...ale nie som si istý. Prikladám ďalšie foto kde by malo byť lepšie viditeľný celý priestor spomínaného miesta.
Tá kovová skrinka nie je kovová skrinka, ale drevená laťka prichytená v rohoch vrutmi ako je viditeľné z fota
Ešte jedna otázka, pridávam foto. Filip si zvykol posledné dni zaliezať pod hornú policu a spať tam tak ako na foto. Čo je príčinou? Psa síce mám, ale Filip bol na psy zvyknutý, a tu som tiež nepozoroval žiadnu agresivitu, on je veľmi kľudný, aj keď niekedy ako ty vravíš, snaží sa škriabaním dostať na čelnej stene akoby von.
Ešte raz pozdravujem. P.P.

No s tím ocasem už bylo všechno řečeno,akurát mě mrzí,že na to že si můžeš dovolit terko o takových rozměrech,tak to máš hrozně ledabyle postavené,elektrika je špatně,ten mlhovač na podlaze je taky na prd.Lego ti do něj drcne,a 2l vody máš v terku.Všude máš plno drátů a nespočet ostrých hran.Přitom jsem tě zahlédl na diskusi o teráriích.http://tera.poradna.net/q/view/130367-pochlubte-se -teraria-x?Je tam spousta nápadů co a jak vylepšit,a není to finančně náročné.

Zdravím. S tou elektrikou súhlasím, včera a dnes som to celé prerábal. O zvlhčovači som bol presvedčený, že ho neprevráti, tak na tom popracujem, ale tie ostré hrany, dalo by sa to upresniť A ak máš "spoustu nápadů co a jak vylepšit" tak sem s nimi, rád ich budem realizovať, alebo ak Ti to lepšie vyhovuje, daj mi to do osobnej pošty, každému nápadu sa poteším.

No ten bazének mu zatím stačí.Na ovlažení.Celé stěny bych udělal z polystyrénu umělou skálu s převisy,které mu poslouží jako prolízačka,a zároveň i jako výhřevnou polici.Ale jak kluci říkali dej to co nejvýše,ale zas né moc,aby se ti tam až bude lego dospělý vlezl.Jak se dělají pozadí z poloystyrénu tu taky najdeš,je toho tady spousta.Pod ten polystyrén můžeš zároveň schovat i ty dráty,nebo nejlépe je veď přes výko terka.Dále nevím kolik máš místa nad terkem,ale já ten mlhovač mám nad teráriem,a dal jsem do něj hadici,kterou jsem zatěsnil a provrtanou dírou jsem jí nastrčil přes výko tak,že mlha padá dolů od vrchu až dolů.Větve máš vcelku pěkné,ale na rozměr terka jich máš málo.Já budu mlhovač odstraňovat až udělám nové terko,páč mám v plánu tam udělat pořádný vodopád.Bazének se dá taky udělat jakoby ze skály taky z polystyrénu,ale musíš tu misku polepit epoxidem,který je nezávadný a neznehodnocuje vodu.Bohužel se mi teď nechce hledat ty odkazy,ale jak začneš hledat,tak bez peoblémů najdeš.