Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá- nemocná? Naléhavé!!

Prosím potřebovala bych poradit. Mamé agamu vousatou asi rok starou. Dneska běhala po zahradě zbaštila pár včel,čmeláků,mravenců, zkusila i ulovit ropuchu,ale tu vyplivla. Dali jme ji trochu vody aby si zpravila chuť. Pak lovila mravence,jedla trávu,chovala se normálně. Když jsme ji chtěli dát zpátky do terárka zničehonic jí jakoby přestala fungovat zadní nožka, byly bezvládná, pak to vypadalo jako by chtěla zvracet, jako by měla nateklý jazyk. Zčernala pod krkem. Teď jen leží má pootevřenou tlamičku a sotva dýchá.
Tu žábu ochutnala asi před 2hod. Děkuji za každou radu a pomoc.

okamzita veterina. At uz je pricinou ropusi toxin, toxiny z bodaveho hmyzu, nebo treba nejake jedy proti skudcum ci plevelu na zahradce, sami to nevyresite. Minimalne muzete zkusit po telefonu nejakou veterinarni pohotovost, treba Vam poradi nejakou prvni pomoc nez se dostanete k nejakemu odbornikovi v okoli osobne.