Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vousatá - pohlavní dospělost

Dobrý den,
mám doma samici půl roku starou (45cm,220g) a chci si pořídit další agamu, momentálně mám možnost koupit krásně zbarveného samečka (aspoň mně se líbí) a chci se zeptat, kdy bude pohlavně dospělý, ze začátku bude samozřejmě jinde, ale až doroste, počítám cca 2 měsíce, bych je chtěl dát dohromady, vím, že jedna samice je pro něj málo, plánuju pořídit ještě dvě tedy chov 1.3, toho bych chtěl dosánout do konce tohoto roku, a jde mi o to, jeslti sameček dá do té doby samičce "pokoj".
Děkuji za vaše odpovědi a názory

no pohlavně dospělá už nejpíš bude, ale doporučuje se pářit alespoň roční a starší jedince...být tebou tak bych to raději neurychloval a počkal na ten správný čas(jen tak mimochodem chci ještě dodat že mi na následek moc brzkého připuštění zemřela samice chameleona jemenského...nakladla vajíčka,ochrnuly jí nohy a umřela:(..nevím jestli tohle platí i u agam ale lepší je nenechávat nic náhodě...)