Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemocný potkan

Dobrý den,
máme doma dvě potkani samičky 3 roky staré. Do této doby jsme s nima neměli žádný problém, vždy byli moc aktivní a přátelšti. Ale teď se jedné něco stalo. Mám podezření, že má průjem, protože na zadku má přilepené piliny, a když jsem se snažila ji nějak umýt, tak se ji to vůbec nelíbilo. Najednou je moc pasivní, tlapy se ji sotva hýbají. Druhá je v pořádku a je stále aktivní. Poraďte mi prosím, jak mám chudince pomoct? :(

s tim už nic moc nenaděláš, je to babička nad hrobem a tohle chování je normálně fyziologický projev stáří. Pokud má nalepené hobliny na zadku ale jinak má zadek bez pošpinění řídkým trusem, tak to bude spíše tím, že už jí ten zadek ochrnuje a nemůže si ho sama pořádně očistit. Kdyby měla průjem, tak bude mít zamazaný kořen ocasu a okolí řitě řídkým trusem, navíc by byla zmazaná i podestýlka. A bylo by to jinak cítit, než klasické bobky.

Taky to šacuju na "sešlost věkem". Naše holky teď mají dva roky a měsíc a začíná na nich taky být vidět, že mají nejlepší léta za sebou. Horší je, když máte víc jedinců a ti odcházejí postupně. Čoko, naše rekordmanka, to přetáhla nějakou chvíli přes tři roky a zůstala nám ze čtyř holek nakonec sama...
Pogratulujte si k tomu, že vaše potkanky prožily relativně velmi dlouhý a tím pádem zřejmě i spokojený život... Rada na prd, co? :-[