Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vousatá_"podbradek"

Ahojte,
mám agamku cca 5 měsícu starou a asi minulý týden se ji pod krkem "nafoukl podbradek" a teď jej má stále "nafouklý". Dříve se nafukovala jen někdy (většinou když jsme ji chtěli vytáhnout z terárka) a po chvilce "splaskla", ale teď už asi týden nic (viz přiložené foto).
Chci se jen zeptat jestli mám mít obavy nebo je to normální. Možná je to hloupý dotaz, přesto díky za odpověď.

http://img534.imageshack.us/img534/6137/agamkaweb. jpg

Robert

Jak je ta agamka velká? Nevim jestli to neni zkreslením fotky, ale na 5 měsíců mi přijde malinká. Ten podbradek je otok, normální to rozhodně není. Spíš nějakej problém v hormonech nebo se štítnou žlázou. Čim jí svítíš, co jí dáváš za vitamíny/minerálie?

No tak to je hodně mrňavá. Pokud tam neni nějaká chyba v chovu, že by se z ní "udělal" trpajzlík nevhodným chovem (což ale nevypadá, není křivá ani hubená), tak to zřejmě bude nějaká vrozená vada v tom zvířeti a ten podbradek může být 1 z vedlejších jevů, prostě mu něco nefunguje jak má. Ono má i takovou trošku divnou hlavičku. Zajdi s ní k vetrináři, co umí plazy a dej jí jód. Kolik čeho a jak ti řekne ten veterinář. Pokud se to nesrovaná, tak to asi bude v tom zvířeti a nic s tim nenaděláš, u těchhle masově chovaných zvířat už je bohužel i určité % zmetků.