Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Určeni pohlavi + pomoc

Zdravim prosim o určeni druhu, určeni staří, pohlavi a pomoc s tou registraci cities přichodovala mi na zahradu sousedu jsem se ptal niči není :/ tak si ji nechám + ješte nějake rady k chovu podestilka jidlo atd ? teplota ? díky moc za cokoliv !

loading...

začni studiem na http://www.zelvy.wbs.cz/Zakladni-potreby-zelv---.h tml
pokračuj na Zakladni-potrava.html
a když to budeš mít, tak pročti pořádně celý uvedený web
páč zatím je to pěkně rostlá hermanka, tak ji NEZNIČ špatnou péčí...
Po okolí ji (pokud mají papíry) budou hledat, tak by bylo slušné ji vrátit majiteli, protože je vidět,že se staral DOBŘE :-)
jinak pokud ji ohlásíš na úřadě, tak o ni nejspíš přijdeš...

kdyz ji nahlasim jako nalez na policii tak prece mi ji nemužou odebrat do depozitaře ne na rok kdyby se nikdo nehlasil tak mi ji daji ne tak nejak se to dela ale udeluji se určite vyjmky kdyz treba najdu pytel brambor a nahlasim na policii težko je budou skladovat nekde rok a ja si je pak prevezmu kdyz se o ne nikdo neprihlasi ?

milé dítě, pytel brambor není CITES zvíře, tudíž si ji nesmí nechat ani "obec" (což mnozí strýci radní asi ani netuší), ale musí to hlásit AOPK, která ji nejspíš "umístí a zachrání" ....
schválně se jen tak pozeptej na svém krajském úřadě (co by kdyby, že jste se o tom s někým dohadovali, co dělat kdybych našel/a želvu etc...)

ne prisaham sekam sahradu a najedou predemnou kopeček hliny a zveda se kdyby se nepohla tak ji posekam mela štesti :) doma chovam parek pavouku a ghuttaty i smladym odchovem o želvu sem ani zajem nemel ale kdyz už ji mam tak co ted s ni prodat ji neprodam kdyz potrebuji papiry darovat nevim komu tak si radeji necham myslim ze ji dokažu dat dobrou peči pokud se dozvim nejake zasadni info co ano a co ne :) vzivote by me nenapadlo si neco dovezt z dovolene :D vyrvat zviře z prirody mi prijde hrozne teda stejne tak jako si ji kupit ze zverimexu na to bych taky nemel žaludek radeji od chovatele nebo na buržu chovatelu do ostravy sem tam jezdim tak prosim poradte :)

vzivote by me nenapadlo si neco dovezt z dovolene

ta moje poznamka o puvodu zelvy byla mirena spis tak nejak vseobecne. Utect mohla leckomu, treba i nekomu, kdo na ten dovoz ten zaludek mel...krunyr na to ma. Ale treba se jen mela hodne dobre a peclivy majitel co jen podcenil zelvi vynalezavost pri prekonavani vybehu ji ted oplakava...