Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dovolena + Pogona

zdravim chtel bych se zeptat jesti muzu vzit svoji agamu vousatou na 1 tyden ..byla by v takovem kleci jako pro morce velikostne je ta klec 57 na delku 31 na sirku a 30 na vysku..na spodku by byl pisek z teraria a takova velika kura ze stromu pod kterou by se mohla popripade schovat taky z teraria.. o jidlo by bylo postarano jo a agama meri 39cm a ma 6 mesicu. cestovalo by se asi jeden den tam a potom jeden den z5..(jede se autem s rodici)...

Cestování s pogonou důrazně nedoporučuji a už vůbec ne v ubikaci, kterou jsi popsal. Když pominu její absolutní nevhodnost co se týče rozměrů, tak dál minimálně vznikající průvan, absence výhřevu atd. :-/
Je to absolutně zbytečný stres. Neříkej mi, že nemáš někoho, kdo Vám bude doma zalévat kytky - tentýž člověk dokáže dát pogoně trochu zeleniny a když zamrazíš crvčky, tak si myslím, že i ty je schopen to tera někdo vysypat.. Byť by to mělo být obden.
V případě, kdy prostě v bytě nikdo opravdu nebude zalévat ani kytky, bych to udělal následovně: den před odjezdem a v den odjezdu ráno bych pogonu "prokrmil", co se do ní vejde, dále do terka dal větší misku s vodou, celý velký list čínského zelí (vydrží bez problému 3-4 dny) a hotovo. Někteří u starších jedinců v případě nemožnosti postarání o pogonu úplně vypnout světla + topení, dají jí tam list zelí (kolikrát ani to ne) a po týdnu najdou max. hladovou a lehounce pohublou pogonu. Ovšem to bych u mláděte nedoporučoval.
Takže spíš opravdu zajistit někoho, kdo tomu hodí trochu toho zeleného a příp. nějakého toho mrzaženého cvrčka. :-):-)