Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu s Rhacodactylus ciliatus

Dobrý den,
chovám pár Rhacodactylus ciliatus a samička se občas začne strašně klepat (jako by měla nějáké křeče) Teplota i vlhkost v teráriu je v pořádku. A dodávám jim i vitaminy. Roboran, mají sepiovou kost a cvrčky krmím speciálním krmením pro crvčky s obsahem vápníku. Jestli někdo ví o co se jedná prosím porad te mi. Mám o ní strach. Děkuji moc

Teď jsem se dočetla, že by to mohlo být nedostatkem vápníku a celkově vitaminu. Protože já cvrčky v Roboranu neobaluji, jen jim to přidávám do krmení. Teď jsem ji zkoušela dát cvrčky obalené v tom Roboranu, ale nechce žrát. A pořád se hrozně klepe. Mám ji teprv týden, myslíte, že mohla být zanedbaná už od předchozího majitele? Taky jsem se dočetla, že je dobré podávat Calcium chloratum - ivax, ale to jsou kapky a ty se musí kápnout přímo do tlamičky nebo stačí pokapat cvrčka? Protože ona se nenechá chytnout tak nevím jak bych jí to podala

opakuju otazku: byla driv se samcem? Odvapneni (resp. mozna brezost a tvorba vajec, ktere k tomuto stavu prispivaji) nevznika behem tydne. Takze ano, pokud mate zvire tyden a neudelali jste neco fatalniho, ma to s nejvetsi pravdepodobnosti souvislost s predchozim zpusobem chovu.
Kazdopadne: okamzite a strelhbite vemte roboran a kalciovku, udelejte z toho v presnidavce hustou kasi, samici chytte (zadny, ze se nenecha. Bud ji chytnete, nebo to dopadne spatne a bude to den odedne horsi) a maznete ji tu smesku na cumak tak aby se musela oliznout (tzn. pres nozdry). Tuhle proceduru pak pouze s kalciem opakujte kazdy den (klidne i rano a vecer) az do vymizeni priznaku. V tuhle chvili je potreba neztratit ani minutu. Pokud se ciliat takhle klepe, jde to rychle ke konci. Pokud nemate po ruce vapnik, nadrtte si skorapky, decko je v roboranu. Neni casu nazbyt, takze jednejte. Zaroven pripravte samici kladiste pokud je mozne ze je brezi.