Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plíseň na snůšce

Všem přeji pěkný víkend. Mám problém 7.7 2011 se mi vylíhla vajíčka korálovek, ještě před třemi dny byla vajíčky v pohodě a dnes jsem na nich našel plíseň. Loni jsem používal na jednom vajíčku proti plísni DEVILAN,, ale nějak to nepomáhalo. Není ještě nejaký jiní přípravek proti plísni, abych vajíčka zachránil. Vajíčka jsem opatrně očistil vatovýma tyčinkama (jen postižená mista), a zasypal DEVILANEM. Dá se dělat ještě něco jiného.Díky

7.7 2011 se mi vylíhla vajíčka korálovek

vylíhla, nebo byla nakladená?

Pokud ten Devilan nezabere, tak to je asi vejcema...ono pokud na vejci plesniví nějaký ulpělý bordel, tak to ten Devilan vyřeší. Pokud plesniví vejce samo o sobě, tak v něm je nějakej problém- je neoplozené, uhynul nebo umírá zárodek atd a nic s tim neuděláš. Zdravé vejce samo o sobě nesplesniví, pokud se třeba nenakazí od špatného nebo ho nepoškodí plíseň z ulpělých nečistot. Zkus sem dát fotku vajec...

asi spíš nebudou oplozená žádná ,oplozené vejce je většinou jasně bílé,pokud je barva jiná jeto na pováženou ,tvar až tak nerozhoduje ale měl by být plynule oválný,hodně vajec všelijak deformovaných a ještě s nažloutlým konečkem se nedolíhne i když několikrát se stalo že vejce které jsem chtěl vyhodit na začátku inkubace se dolíhlo a nejakej krasavec podle předpisu to nakonec vzdal- no a pak si vyber.ještě malá technická jak je velká samice a jak samec + stáří

Podle čeho soudíš, všechny maj stejnou barvu, jen velikost je jiná.

Už jsem pár snůžek viděla ;-)

ty poslední 2 vejce v dolním řádku pokud nekolabujou, tak bych ještě nevyhazovala...on má co jsem koukala hodně mladá zvířata, takže většina snůžky neoplozená je celkem normální jev. Ty 2 vějce pokud už viditelně nejdou do háje by mohly být..ale z fotky se to uplně nedá. V jednom vejci nahoře vypadá že taky prosvítá zárodečný terčík, ale to může být jenom flek, ono fotky zkreslujou. Každopádně ten zbytek vajec je kaput- takovýma ještě za čerstva krmim Oligodony :-)

Jinak já ty vejce co nejsou zjevně neoplozená nechávám, páč se mi většinou z nich normálně vylíhnou zdravá mláďata. Tvar nerozhoduje, některá vejce jsou třeba hrbatá, ale mláďata jsou z nich normálně zdravá. Třeba co se týče těch žlutých špiček a ošklivých vajec- tam mi to naopak dělají starší samice, že jsou špičky vajec žluté a mají tam tendenci plesnivět- teď mi to nedávno udělala 0,1 Teleskopky, 11 vajec ze 14 mělo žluté plesnivějící špičky, tak jsem je zasypala Devilanem a vylíhlo se 14 uplně zdravých mláďat...a takový hnusný vejce to byly :-)

No vejce jsou stejně zbarvená jako loni. Co se týče velikosti hadů tak samec má 120cm a samice 110cm stáří 3roky. Loni měli taky osm vajec a vylíhlo se sedm mladejch, to poslední my taky po celou bobu plesnivělo, když se pořád neklubalo tak jsem ho otevřel. Našel jsem tam krásného hadíka který se neprořezal ven a pravdě podobně se udusil. Zatím tam vajíčka nechám všechny a uvidím jak se budou tvářit.Proč se nepropadaj když nejsou oplodněná? Myslím že by se deformovala nebo ne?

Ona ta vejce plesniví, když embryo odumřelo nebo odumírá, zdravé vejce ne, už jsem to psala. Neoplozená vejce se nemusej propadat, máš tam mokro takže budou nacucaná vodou na hodně dlouho, ale takhle prostě zdravá oplozená snůžka nevypadá, dokonce ani hodně hnusná ne. Až na ty 3 vejce, tam by možná mohlo něco být. Ale fotka zkresluje, takže klidně může být špatná celá snůžka jak psal Kraken. Holt to samec asi letos odflákl, no...

Už jsem ti to říkala, pokud nezabírá, tak ta vejce jsou špatná...buď neoplozená, nebo s nějakým jiným problémem. Každopádně takhle fakt nevypadají ani hodně hnusná vejce...ta vejce co jsem označila by oplozená být mohla, tam bych tomu zárodku snad i věřila...ale kvalita nic moc a ty ostatní jsou špatný. chápu, že se ti s tim špatně smiřuje, ale prostě máš nekvalitní snůžku, to se stane. A stane se ti to ještě hodně x, pokud budeš chovat dýl...prostě zdravý vejce, který nemá důvod plesnivět neplesniví :!: nemáš fotku toho, cos našel v tom vejci? bylo to živý, nebo mrtvý? Ono vejce začne plesnivět taky z důvodu, že zárodek odumřel nebo udumírá. Já vejce jak začnou plesnivět stejně likviduju, protože jednak se nezachráněj, navíc hrozí riziko napadení zdravých vajec a navíc nezkažené embryo se dá zkrmit.