Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemoci přenosné z hlodavců na hady

Dobrý den
Dostal jsem nabídku - potkani za odvoz na zkrmení. Lákavé, ale ... v chovu se začíná objevovat slepnutí. Cca kolem 1 měsíce věku začíná mladým potkanům rudnout jedno oko, až postupně "vyteče". Veterináři (prý) zatím diagnózu stanovit nedokázali.
Jít do tohohle rizika?

Potkany bych bez obav do jednoho zkrmil. Problém je u potkanů, hadům i jejich organismu to bude buřt. V mém chovu všichni, jakkoliv "poznamenaní" a do chovu nevhodní potkani, mají přednostní právo být zkrmeni. Občas se v chovu něco nevyvede a když do genetiky vrtá neznalý člověk, tak tuplem. Za mě tedy zkrmit.;-)