Krmení+čištění
Zdravím všechny,
zajímám se o to kdo krmí své miláčky živou kořistí (hlodavci-myši, potkani, popř. křečka-mi atd.), jestli dáváte kořist přímo do terária nebo nejdřív vytáhnete hada a dáte ho do boxu, přidáte kořist a jak ji sežere vrátíte zpět do terária? Jde mi o to, že když had neuloví kořist na první pokus, tak kořist je vystresovaná a pokálí se. A kdo má tmavší podestýlku je nemožné exkrementy najít (myší atd. trus zapáchá). Popř. můžete napsat jak často terárium desinfikujete a čím.
Př. - známa čistí 1 za rok a desinfikuje voda+ocet ředěno 1ku1 . Schválili by jste to??
Díky všem za názory
na odvtedy ako som presiel z mysi na potkanou odvtedy zasadne nedávam zive. dezinfikujem myslim jak sa vstko vyvija ked niesu ziadne problemy tak asi 2x do roka cele teraro kopletne vyumívam ten ocot neviem stim poradit ale ked to potom este cele dobre vyumyva nemal by byt problem. Hm stim kalanim sa jak had chytí mys tak sa mys aj tak vykala to mas jedno.Tak zo zaciatku som mu daval zrat vonku v skatuly ale asi tak po 3 mesiacoch mi nechcel zrat v skatuli neviem preco vobec si mysi nevsímal mozno mal malý prostor alebo neviem tak som mu zacal davat mys do terarka. a aj teraz dávam. A tiez mam otázku preco my nechcel zrávat v skatuli? ked som mu dal zrat aj nazemi tak ju chytil ale ako bol v skatuly nechcel
Jj, takovej 1 ze strachu vypuštěnej myší bobeček, to je panečku rychna ...to ti zamoří byt na 2 měsíce, kam se na to hrabe ucvrklej skunk !
Čeče asi takhle- většinu hadů krmim zabitejma myšma přímo v tera, protože když je z něj budu tahat, tak nejenže nebudou žrát mimo, ale ještě ani další 2 dny v tera ne. ti co nežerou mrtvé dostávají živé a na ztracený myší bobek mi tam ještě nikdo nikdy neumřel...dokonce ani já ne. ten bobek prostě vyschne a skoro se ztratí. Pokud nebudeš čuchat přímo k němu, tak ho neucejtíš. Ono běžnou gutu, hroznu atd můžeš naučit žrát mimo tera, ale je to zbytečný. Co se týče čištění octem- k tomu netřeba moc co podotýkat, taky to dělám, na vyčištění ubikace kde nic nechcíplo a bydlí tam zdravé zvíře, které se tam vrátí, tak to bohatě stačí. Taky dobře odstraňuje vodní kámen. Pak stačí dobře vypláchnout a nechat uschnout, případně vyvětrat. ocet není jedovatý, ale v silnější koncentraci dráždí dýchací cesty a sliznice. Což teda po vypláchnutí vesmes nehrozí.
Mám v terku 3 Guttky společně, takže 2 krmím zvlášť v kýblu bez deklu a jednu krmím v terárku. Vždy tak nějak jak to zrovna vyjde. Většinou krmím živou potravou, ale když na to přijde, tak jedna samice mi nepohrdne ani masem, nebo nesežranýma holatama od mladých, prostě čím koliv.
Úklid terka dělám tak 3x ročně a vymeju ho jen lehce jarovou hadrou a pak teplou vodou. Pak to ještě přetřu kuch. ubrouskama a hotovo. Kamení propláchnu vodou s kapičkou sava a pak ho ještě vyvařuji a lignocel dávám nový. O octu jsem také nic neslyšela.
Díky všem za názory a budu rád když budete přidávat další. Jen pozn. k tomu čištění- asi máte skleněná terária tak se vám dobře čistí, ale teď většina lidí si skládá terária sami z polystyrenu, usb desek atd. a zadní stranu polepují různými věcmi a třeba se to nedá umýt hadříkem a musí se to tedy vystříkat, ale jak podotkl Aurifer stačí vystříknout octem(ředěným) a pak opláchnout vodou nebo vyvětrat nebo znáte jinačí fígl??
Aurifer je ona
tak to se velmi, ale velmi omlouvám
v poho, já jsem zvyklá
Co se týče toho mytí- tak samozřejmě platí, že čím složitější pozadí, tím blbějc se myje. naštěstí hadi ho zas až tolik neosíraj, jako třeba ještěrky...takže ocet + kartáčing. pokud je pozadí hladší, tak místo kartáče houbička...
Taky se da pouzit parni cistic, pri vyndani vseho ziveho samozrejme.. Ocet taky pouzivam s uspechem.
my ten parní čistič pořídili primárně kvůli desinfekci- a po té, co jsme zjistili, že jeho aplikaci skoro bez úhony přežila zapomenutá krmná žabka jsme od něj zase upustili. Ale na odstraňování zbytků trusu a nečistot je OK...
Ono jich je vice druhu.. Mel jsem pujcenej od kamararada a ten byl opravdu hustej. To by zabka nedala. Byl to nakej vyrobek jeste z NSR..
co když je na pozadí omítka která se lehce drolí, tak stačí jen postřik ne??
no, takovou je lepší do terárka vůbec nepoužívat...
proč??já ji mám na pozadí, jak po ní hadice lozí tak drží perfektně ale kdybych použil kartáč tak by to pozadí asi nedalo. přidávám foto pozadí (omlouvám se za kvalitu, je to z mobilu)
tak ono s jednou neosírací hadicí to je celkem jedno, ale kdybys to nškdy potřeboval omýt nebo vydesinfikovat, tak to je nereálné...ale dá se to natřít epoxypryskyřicí, která na tom udělá nepropustnou vrstvu.
Samice hroznýše většinou číhá hned u skla. Krmím mrtvými potkany z ruky. Hada vylákám tak, aby byl při polykání alespoň hlavou mimo terárko, ale dělám to kvůli strachu z pozření lignocelu, rozhodně ne kvůli bobkům - raději bych přešel bobek v terárku než utíral krev z kobercem, což je občas nezbytné. Samec žere téměř výhradně na polici, takže po nakrmení a odplazení se stačí voda, hadr a je uklizeno (a to opět pouze v případě, že se had na polici vykálí nebo vymočí sám).
Teď když nad tím přemýšlím, rád bych využil tohoto vlákna-když už se řeší čištění-máte někdo zkušenosti s E. angulifer nebo E. striatus ? Je jejich konzistence a roztírání trusu po teráriu opravdu tak hrozné, jak všude slýchávám ? Jsou totiž lidé, kteří se jich právě z tohoto důvodu zbavují. Používám terária s OSB desek s pár policemi a větvemi, žádná složitá pozadí, pouze barva, ale i tak je "povedeně" umístěné výkaly občas trošku složitější odstranit. Mám doma pár zvířat a spoustu dalších v práci, takže času tolik není, ale pár hadic bych ještě zvládnul a rod Epicrates je mi velmi sympatický, nicméně bych si nerad nabral moc. Díky za odpověď.
nádherní hadi, ale bohužel se opravdu řídí příslovím "nasrat a rozmazat". Taky mně to po několika letech kompletního pucování ubikací po každé defekaci přestalo bavit...
Zatím mám prcky striátů a samec byl jedinej had co jsem v životě viděl s posranou hlavou (pomočenou lépe řečeno) v přiměřeně velkým teráriu. Kdy se v hovně opravdu válet nemusel. Zatím jsou teda v hygienickým, sklo+utěrky. Vše tak aby to šlo hned umýt a vypadá to že s tím radši budu pokračovat i dál. Jinak téměř všechna dospělácká terárka s pozadím. Jestli nejde jen o jedno terárko, tak trochu jednoduchosti asi neuškodí. Člověk se s čištěním nemusí dak drbat a u pár desítek terárií je to už úspora času docela znatelná.
Jinak kvuli horšímu čištění u pozadí používám na desinfekci omytí od nečistot a vystříkání a odvětrání desinfekcí Desident cavicide. U nasákavejch pozadí- kůra atd nebo větví větrám radši 2-3 dny než tam něco pustím, ale nemělo by se nic stát ani při kontaktu s přípravkem.
No tak to mi stačí )) Nejbližší had bude samice cenchrie do páru a pak někdy za čas půjdu raději do nějaké Morelie. Jinak pokud si člověk trochu vyhraje s barvama a umělýma kytkama, dá se podle mě postavit jednoduché, hygienické a snadno čistitelné terárko, které i dobře vypadá. Díky pomoc při rozhodování.