Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přestala být aktivní a nežere

Zdravím, chtěla bych poradit. Před 3 týdny jsme si pořidili k našemu samečkovi samičku agamy vousaté. Ta je asi o 5 cm větší než samec....oběma je rok a půl, ze začátku se k sobě celkem měli, ale poslední týden samička samce kouše a nechce mu nechat žrádlo...sameček tak raději nežere už nic, schovává se, není aktivní, zavírá oči. Snažím se ho krmit samostatně, ale ani tak mi nechce žrát. Myslíte si, že je to tou samicí, že ho hodně stresuje a šikanuje? Předtím byl aktivní a žral normálně? četla jsem tu spoustu příspěvků, že by možná prospělo je dát od sebe....Dělá se nám nové terárko, to staré je pro dvě moc malé, má tak 80 cm na délku. Chovám ještě dvě želvy, taky páreček a ti jsou uplně vpohodě. Díky

jedna je určitě samička, má všechny znaky, které samička má mít, u té druhé si nejsem úplně jistá, ale posle zkušených chovatelů jde o samce, je mohutnější...Je možné, že by byli agresivní i v případě, že by se jednalo o dvě samičky? Dala jsem je od sebe, tak uvidím, jestli začne žrát...