Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čo sa deje s mojou B.vagans?!

Zdravím, nedávno som si kúpil Brachypelmu vagans, povedali mi že je v 7. zvleku.
Dal som ju do terária 30x25x25 (dxšxv). Ako podklad som použil asi 4-5 cm vysokú vrstvu lignocelu, ako úkryt som použil malý kvetináč z časti zahrabaný v podklade. Teplotu udržujem na 24-26 °C a vlhkosť na 70-80%. V teráriu má mysku s vodou na pitie.
Problémom je, že:

1. Skúšal som ju krmiť. Dal som jej do terária cvrčka, sedel pri nej, chodil okolo nej a ona sa mu uhýbala (ako by sa bála). Nechal som jej ho tam a dal som jej nejaký čas.
2. Asi o hodinu sa pohla, šla za úkryt, a vipúšťala po ceste pavučiny. Sedí tam asi 4 hodiny a nehýbe sa. Cvrčka (ktorý si veselo chodí po stene terária) si ani nevšimla.

Prosím , pomožte mi. Myslel som na to že sa ide zvliekať ale niesom si istý...

Vopred ďakujem.

Barvy má syté, nebo je spíše taková mdle šedivá? Pokud to druhé, tak se asi opravdu bude svlékat a to co si tká, je pavučinové lůžko, ve kterém svlek uskuteční. V žádném případě se ji teď nedotýkej, opatrně vydělej toho cvrčka, aby se role neobrátily a čerstvě vysvlečený pavouk neposloužil za potravu cvrkovi a nech ji v klidu... Snad ještě dotaz - to je první krmení od doby, co jsi si jí pořídil a nebo už u tebe bez problémů žrala?

Má dosť jasné farby, je čierna s červenými chĺpkami na brušku. Ja som ju kúpil včera, povedali mi že je v 7. zvleku (ZVERIMEX) ale keď som ju porovnával s vaganskami z netu, tak je oveľa menšia. Skúsil som ju nakŕmiť včera, ale bolo to to isté, ako dnes. Ona si to ložko podľa mňa ani nepletie, je to akoby tú pavučinu vipustila tak po ceste, je to také vlákienko.

Pridávam foto pavúka.

Nic se s ní neděje, prostě žije životem pavouka. Terárium a podmínky chovu jsou v pořádku, co se mi nepozdává, je velikost v 7.sv.,podle fotky vypadá o dost větší/starší. Moje vagansky mají v 7.sv. cca 3-4cm včetně nohou. Sklípkan není tvor, který bude zmateně běhat po teráriu a dělat ti divadlo. Další pokus o krmení vyzkoušej klidně za týden nebo dva.

Sedí tam asi 4 hodiny a nehýbe sa

je čierna s červenými chĺpkami na brušku

Nebylo by od věci zainvestovat pár éček do nějaké knihy o sklípkanech;-)