Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyvrhování potravy

Ahoj, mám problém s vyvrhováním, minulý týden jsem to jsem psal, že mi gutka vyvrhla potravu, na radu jsem počkal a cca po týdnu jsem jí nakrmil malým, ale už trochu ojíněným holátkem(velikostně bylo ale stejně velké jako neojíněné), ale po dvou dnech(dnes ráno) mi ho natrávené opět vyvrhla. Hádek je cca 10 týdnů starý je cca 35 cm dlouhý, terárko je rozměrů 35X24X35(dxšxv). Na nejtepleším místě držím v rohu cca 31°C a na nejchladnějším je cca 24°C. Vlhkost mám 72% Krmím mimo terárium, takže substrát nemohla spolknout. Úkryt má někde v polovině terária, takže v tepelně neutrální zóně. Noční pokles má cca ke 20°C. Problém je, že teď mám v neděli odjíždět do 14. pryč a nakrmit mi jí nemá kdo, na výměnu vody mám obstaránu pomoc. Prosím poraďte, nevím jestli to zvládne bez žrádla, když už minulý týden hole po cca dni vyvrhla a teď po dvou dnech vyvrhla opět. Nemám jí vzít k veterináři? Předem děkuji za jakoukoli pomoc.

Už ano, říkal, že příčin může být mnoho, otrava, infekce atd. a že ať je jaká chce, je normální, že vyvrhuje dál(nedostatek žaludeční šťávy). Už vím, že by se měl krmit jednou za 3-4 dny cca 1/3 holete. Prodal mi ho s tím, že mládě žralo samostatně 4x a s příjmem potravy opravdu problém nemá, jenom to že ho pak vyvrhne. Nakarmit ho třetinami holete bych zvládl, ale problém je že jedu pryč. Nemáte někdo ponětí, proč začal vyvrhovat(teplota, malá velká vlhkost atd.)? Nechávat ho celou dobu bez žrádla je asi kardinální ptákovina co?:x:

Já mám doporučeno dát světlo(a teplo) na 8 hodin ;-) Je to těžky, jeden chovatel radí po týdnu mu nacpat 1/3 holátka, další že ho mám nacpat celým ale po 14 dnech:-D tak nevím co vybrat:D pokud ho nechám ještě dva týdny bez jídla, tak bude mít pět týdnů bez pořádného jídla (minulý týden mi ho vyvrhnul poprvé a teď znova)je fakt že minulý týden ho vyvrhnul po dni a dneska po dvou, takže nějaký živiny do sebe snad dostal:-)Zvládne teda devíti týdenní mládě ještě dva týdny? Děkuju moc za pomoc:-)

Je možné, že holátko z minulýho týdne bylo moc velké a je z toho rozhozený doteď...jiný důvod mě zatím jinak nenapadá, už jsem projel celý terárko, teploty, vlhkost všechno...nechal jsem ho oddechnout necelý týden(6 dní), lidi mi tady radili, že u mláděte stačí 3 - 4 dny oraz. Mám ho teda nechat teď ty dva týdny? zvládne to po těch dvou vyvrženích?

Jsem z Modřan (okraj Prahy), problém by to snad být neměl, myslím na ten den se dostat domů:-D. Spíš jde o tu dobu, kdy se mám vrátit. Někdo říká týden, další dva týdny atd:-D bylo mi taky doporučeno, že až budu pryč, nesvítit(a nehřát) 12 hodin ale jenom osm. Až ho tedy za těch dejme tomu 10 dnů nakrmím, mám mu na ty zbylé 4 dny dát opět 12 hodin, kvůli lepšímu trávení? Děkuji mnohokrát za pomoc:-)