Pokusím se na to reagovat od JaBuly dál.
Osobně to vidím trochu jinak (obrázek zástupce druhu, který se představuje může dotyčný odskrolovat dolů a začít číst. Jednotlivé druhy mají některá kritéria chovu společná, ale většina problémů je individuální. Respektive podobný problém budete řešit jinak u gutky a jinak u chameleona. A za další se jedná především o lidi, kteří budou chovat právě jen to jedno konkrétní zvíře, nepotřebují tedy číst všeobecné rady v jednom článku a pak hledat další o svém druhu, když to může být v jednom. Bokem se ovšem dá vypíchnout základ jako: kde pořídit vybavení, terárium, vhodné UVB zdroje, kde koupit zvíře apod. v tom s vámi souhlasím.
Ad relevantnost odkazů na poradnu, uvažoval jsem o tom sám, ale pro přehlednost jsem se na to vybodl. Dodělat to můžu. Je ale vhodné tam pak použít vlákna s konečným řešením problému a bude to chtít trochu hledat. Zvládnout to ale zvladneme ne
Naopak si nemyslím, že údaj o velikosti zvířete by byl na škodu, stejně jako jiný "balast" dost často právě lidi pořídí podraženou lacinou zrůdičku (nebo předraženou z prodejny masa) a pak se diví že to má vyrůst 50cm a to jejich fuj má ve 3 letech 25
Další bod je k tomu krásnému citátu: jestliže si borec poprská monitor při pohledu na 7 stran textu a nestojí mu za to ho přečíst, nestojí mi za úsilí takového ignoranta školit za teraristu. Časem by trpěl jak on, tak zvíře které by si pořídil.
Dotazy na blbé věci nevymizí, jen je bude možné odkázat bez sáhodlouhého hledání na FAQ a nechat je zaniknout v hlubině, bez pocitu, že tím člověka urazíme.
A jen malé ohlédnutí za tunami textu:
Nedívejte se teď prosím na to, kolik jsem tam napsal pravdy, nebo že by se o tom dalo diskutovat. jde mi o to ukázat že v tomhle odstavci se pro člověka s mozkem ukrývá i něco mezi řádky a je zde vlastně napsané vše co je potřeba k chovu jemena, kromě veikosti terária tedy.Chameleon jemenský se přirozeně vyskytuje v sušších oblastech jižního cípu arabského poloostrova, především Jemenu a části Saudské Arábie. Ve své domovině obývá keřové a stromové porosty, osamocené stromy v krajině i kulturní krajinu, například sady a pole. Na jednom stromě se vyskytuje nejčastěji jen jeden samec, který si své teritorium proti ostatním samcům brání. Samice žijí také spíš samotářsky. Navzájem na sebe však neútočí. Mláďata žijí na travinách a menších keřích, kde se ukrývají před predátory, mezi něž patří i jejich rodiče, a mají zde příhodnější mikroklima ke svému vývoji. V přírodě se chameleoni jemenští živí především hmyzem (kobylky, sarančata, motýli, dvoukřídlí a blanokřídlí, nebrání se ani včele nebo vose) z obratlovců jsou schopni ulovit menší ještěry svá mláďata nebo mohou vybírat ptačí hnízda. Sporadicky konzumují i listy stromů a keřů, které jim slouží především jako zdroj vody. Vodu pijí olizováním kapek po dešti, nebo ranní rosu z listů a větví stromů.
Jinak článek zeštíhluji a vložím tam i odkazy. Opravdu půjde o to všechny články sjednotit na nějáké podobné formě i se stylem písma atd. aby to mělo jakousi úroveň. Nakonec se stejně uvidí jestli to mělo smysl až podle počtu děkovných dopisů hlavně aby zvířata přežila.