Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Braní do ruky po krmení

Čus, chtěl bych se zeptat, jak dlouho bych neměl brát korálovku do ruky po krmení. Je stará zhruba měsíc a včera sežrala holátko. Měl bych ji vůbec vyndavat z terárka??
A ještě jeden dotaz. Mám jí rosit terárko? Nebo jakou by měla mít vlhkost když je to hádě? Zatím se vlhkost pohybuje mezi 55 až 70
Moc dík za odpověď :-)

Řiď se v neposlední řadě svými pozorovacími schopnostmi a instinktem. Pozoruj a krm podle toho, jak se had chová. Kdy jeví o potravu zájem, kdy tráví a je k lovu netečný. Když mi bude had i sedmý den trávit a ležet schovaný, tak ho nebudu nutit žrát za každou cenu (i když se to píše v literatuře). Leckde se píše, že hroznýše je třeba krmit jednou týdně králíkem. To je samozřejmě nesmysl (překrmování může vést k závažným zdravotním komplikacím). Nejlepší je sehnat si informaci z více zdrojů a porovnat. Na druhou stranu vnímavým chovem brzy poznáš, kdy krmit. Ještě doporučuji nekrmit pravidelně (třeba každý sedmý den). Někdy to prodluž. Dej hadovi menší hladovku. Pak dej třeba dvakrát pravidelně. Také ber v potaz období svleku (zakaleného hada nekrm vůbec, počkej, až se svlékne a nakrm třeba den po svleku). Do ruky ho vezmi 3-4 dny po krmení, jak píše Radar (drobná kontrola občas není naškodu). Spíš ale hadovi dopřej klid a zbytečně ho netahej ven.

S tím rosením to není tak horké. V tomhle případě by mohlo stačit vlhko z vody, co se vypařuje z bazénku. Možná lehce porosit v období svleku. Hlavně dodrž teplotu. Přílišné rosení by ti u L.t. spíš nadělalo hůř než užitek. Ať tam má spíš sucho. Možná trochu vlhčího úkrytu v období svleku...

No ja hady vyberám vždy, ak je to nevyhnutné. Samozrejme sa, ale snažím vyhýbať manipulácii v čase trávenia a zvleku, aj keď ich kŕmim väčšinou mimo ich terárii v plastovom boxe.

Ide hlavne o to, aby mohli pokojne vytráviť a nevyšpinili sa ti mimo terárka, nie je to nič príjemné. Taktiež je riziko, vyvrhnutia potravy, ktoré môžu sprevádzať tráviace ťažkosti.