Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zívající užovka červená

Zdravím,

v pátek jsem si dovezl pár svých prvních užovek :) Co je tak sleduju, začínám si všímat chování samičky. Plazí se, najednou se zastaví...jakoby na něco čekala a pak - zívne si. Nebo jak to popsat, doširoka roztáhne tlamičku - přesně jakoby zívala. Je to normální? :)

To zívání po žraní je normální...ono to není zívání, ale srovnání si čelistí.

Co se týče té zívající užovky, pokud si jen tak otvírá tlamku, tak je spíš potřeba dávat bacha, aby to nebyly počínající respirační potíže.