Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím poraďte - želvy zelenavé

Dobrý den,
mám problém s želvami zelenavými. Hlídáme je přes léto, vlastní je třída mojí dcery.

Jsou cca 10 cm dlouhé, netuším, jak staré. Jedna je od začátku nesmělá, méně jí, dlouho se snažila dostat se z akvária (škrábala na stěny, stoupala si). Myslím, že se jí ten převoz nelíbil.

Dostali jsme instrukce je pravidelně koupat - tak to ve škole dělali (cca 2-3x týdně). Teď jsme byli 10 dní pryč a chodila sem k nim známá, které se jedna z nich také nezdála a ve zverimexu jí řekli, že nekoupat.
Po návratu z dovolené jsem musela souhlasit, že té jedné se daří fakt hůř. Vůbec se mi to nelíbilo, a tak jsem si dnes řekla, že je přesto zkusím vykoupat - měla jsem pocit, že se jim to líbí. Zjistila jsem, že ta, co se jí nedaří dobře, má oči otevřené jen napůl. Resp. je vidět jen půl oka, vypadá, jakoby šilhala (nevím, jak to popsat, přes vnitřní část oka má blánu).

Co radíte, veterináře ihned?

Jinak jedí salát, jetel, mlíčí, teď mají zbytky cukety. Mají v akvárku misku s vodou a sépiovou kost. Cca 9 hodin denně do akvárka svítí lampa, teď jsem zkusila čas prodloužit, říkala jsem si, jestli jim není zima. Mimochodem, taky mi přijde divné, že ta jedna, co se jí nedaří dobře, se třeba včera na spaní vůbec nezahrabala do pilin, jako obvykle...

Předem díky :-(

nastudujte
http://www.zelvy.wbs.cz/Zakladni-potreby-zelv---.h tml
potom
Zakladni-potrava.html
a pak
http://www.zelvy.wbs.cz/Chov---domaci-teraria---.h tml
z vašeho popisu mám pocit, že jim zejména schází Ca a UVB (mimo jiných chyb v chovu)
jinak koupat je můžete, ALE jen ve VLAŽNÉ- ODSTÁTÉ vodě max cca 30st aby neutrpěly teplotní šok, zpravidla se ve vodě vyprázdní, popř. i napijou (ALE pokud pijou hltavě a dlouho je to známka, že je něco ŠPATNĚ)
po prázdninách doporučte "chovatelům" k prostudování celý uvedený web