Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Krajta tygrovita tmava TERARIUM

Dobry den
Mam doma Krajtu tmavou (Python molurus bivittatus)rozhodl sem se stavět terárium jako materiál budu volit osb desky a chtěl bych se zeptat nebo poradit jakou tloušťku osb desky mam volit a jak by jste volili sklo ve předu mam strach když to dam do drážek aby to nevymáčkl až bude vetší a ještě myslíte že bych tam mel udělat z bambusu tyče a nebo nechat jen na 3D stene výstupky jako na skále?

Děkuju za odpověď :)

Ahoj, já používám tlouštku osb 15mm a sklo 4mm. na lezení pořádnej klacek z lesa(používám dub nebo prostě tvrdé dřevo bez smůly), misku na pití + dávám mech do nádoby, do které se had vejde,když se svléká, pak už jen žárovku, popřípadě top.kámen.

Zdravím,taktéž mi to nedá a po dlouhém čtení,dlouhé době strávené zde na tera poradně sem hodím můj první přízpěvek.
Taktéž stavím-v tuto chvíli již finišuji terárium pro tmavku.A rád bych se s vámi podělil o pár postřehů.
Jako materiál na stavbu jsem zvolil osb desku o tlouštce 15mm a přední skla budou 5mm silná budou jezdit v tuto chvíli jestě nenamontovaných lištách ze dřeva.A celé tera bude uzamikatelné.Jinak pozadí jsem u takto velkého hada neřešil z důvodů hygieny a celkové praktičnosti.

Jako vyhřívací místo jsem zvolil ,,podlahu z dlaždic,kde vyhřívání zajištují dva topné kabely 25W.Podlahové vytápění je řízeno termostatem-ATC 300.A opět podle hustoty kabelu je zde možnost vybrání si mezi teplejším a studenějším povrchem.Jako doplnkové,,topení" je nad topnou deskou umístněna 50W infražárovka.

Osvětlení je řešeno prachotěsným svítidlem 1x36w kde tlumivka byla nahrazena elektonickým předřadníkem,trubice je náká terarijní tedka si presně nevzpomenu jaká a svítidlo je spínáno spínacími hodinami.Dolnkové-noční osvětlení v tuto chvíli jestě nenamontované bude řešit 50W žárovka night glo.

Přehled o podmínkách zajištuje terarijní combo teploměr/vlhkoměr-LR - Deluxe PRO kde jsem kvůli krátké délce kabílku čidla jej musel nastavit,toto jsem provedl vodičem SIGFY (který je určen pro ,,signální vedení" a je stíněný).Stínění vodiče jsem připojil na ,,svorkovnici" PE z důvodu souběhu tohoto vodiče se silovými.Laicky řečeno prostě proto aby mi teploměr ukazoval přesně.Teplotu topné ,,desky" mi ukazuje displej termostatu.

Tot k technice a vybavení uvnitř mám zatím v plánech a to :
Nádobu na vodu budu prozatím řešit takovou tou plastovou bednou co se používá jako kočičí WC
Větev bude náká monstrozní :D ne-li část stromu,ideálně dub.

Část fotek je zde-postupně budou přibývat. http://tomas-fraibis.rajce.idnes.cz/Stavba_teraria _pro_tmavku
Klidně se ptejte na co budu moct RÁD odpovím :) Taktéž podrobné foto by nebyl problém.

P.S.:Jinak s tím lepidlem na dlažbu mám dobré zkušenosti z předchozí stavby jiného terária,nanášel jsem ho štetcem v několika vrstvách vždy jsem jednotlivé vrstvy nechal řádně proschnout min 24 hod.Lepidlo jsem používal Baumit Flex Top.