Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama sama

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli vadí když bych měla doma v terárku samotnou vousatku. Všude se píše že se mají chovat ve skupinkách, tak jen jestli není problém když by byla sama. Díky:)

Pokud se vhodně zařídí, tak ano. Ale upřímně - bylo by lepší 100/50/50, což se v některých zdrojích udává jako minimum pro jednu vousatku (stejně tak jako se různě uvádí i 80/40/40). Záleží jednak na zařízení terária a využitelné ploše (např. "3D" pozadí, vhodně uspořádané skalky kamenů a kořenů k lezení apod.) a druhak na tělesné konstituci pogony (některé dosáhne délky 35-40 cm, což jsou docela střízlící; jiní naopak mohou přesáhnout 50 cm a pro tu by pak logicky terárium 80/40/40 bylo malé..)

Vitticepska, pokud se podíváš na biotop který obývá, musí mít terárium jako svůj "rajón", tzn. dostatek prostoru a hlavně výhledu k pozorování - terárium pro ni nesmí být moc malé, protože pak to není "rajón", ale vězení.. :-/

Chce to prostě jen trošku rozumně uvažovat a hlavně - číst, číst, číst.. ;-)