Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výhřev v teráriu

Dobrý den,

v teráriu pro mou želvu mám výhřevnou bodovou žárovku, slyšela jsem však i o jiných topných systémech, např. sáčky, podložky, kabely. Máte s některými z těchto produktů zkušenosti? Co je pro suchozemskou želvu nejvíce vhodné?

Mockrát děkuji za odpověď.

Myslím, že pro želvu, jako pro teplo- a světlomilného živočicha, je nepříjemnější a nepřirozenější jednoznačně výhřev žárovkou - je to nejblíže k slunci. Svítí a hřeje shora jako slunce. Rohož je myslím úplně nevhodná a ostatní se hodí asi jen pro udržení teploty v chladné místnosti ve zbytku terária.