Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lupenitky-terarium?

Chtěla bych se zeptat,jestli nějakému menšímu druhu lupenitek stačilo terárium vel.30cm,28cm,12cm (šířka,výška,hloubka).Za odpovědi děkuji.

Já sem měl jednu lupenitku philium giganterium a to v kulatém akvárku né větším něž fotbalový míč a stačilo jí to krásně rostla i kladla vejce záleží na počtu kolik jich tam dáš ale jedné by to 100% stačit mělo a když to bude menší druh tak i víc záleží na té velikosti..

Lupenitky,stejně jako většina strašilek,mají mít insektárko asi třikrát vyšší,než je jejich délka.(kvůli svlékání)Ty umnělé kytky jsou zbytečné.Zas tak velké terárko nemáš.Krmit výhradně ostružiníkem z bezpečného místa(ne od silnice ani pole)

Ideální je na dno molitan.Dobře se čistí a pomáhá udržet vlhkost.Luenitky jsou dost citlivé na hygienu a potřebují klid.Chápu že chceš aby terárko vypadalo efektně,myslím že na to ostružiník stačí.Věř nebo nevěř,lupenitky chovám již (nejen je)deset let´Jako vždy doporučuji přečíst Akvárium a terárium 2000 duben článek od M.Divokého,nebo knihu:Hmyz chov a morfologie-F.Kovařík a kolektiv(stat o lupenitkách též od M.Divokého).U lupenitek určitě platí:jednoduchost,klid,hygiena.