Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá-apatická

Ahoj, mam desetimesicni agamu vousatou. Samecek ma 36 cm a pravidelne zere. V terariu je jeste se stejne starou samickou. Terarko ma 120x50x50. Pod zarovkou maji kolem 45st. Pak mam jeste UVB (26W)a UVA(20W) zarovky a vyhrevny kamen. V chladnejsi casti je teplota 26 cm. Uz ctvrty den je samecek apaticky. Ma stale zavrene oci i pri manipulaci. Behem krmeni ozije, ale jakmile sezere sarancata opet zavre oci a lezi. V poslednich dvou tydnech se zacal vyprazdnovat jednou za dva dny. Pred tim kazdy den (samicka jednou za tri dny-pri pravidelnem krmeni). Na vaze zatim neubývá. Nevite prosim, cim to muze byt zpusobeno? Diky za odpovedi.

interval vyprazdňování mi přijde v pořádku, pokud má zavřené oči, zkus an týden vydělat zdroj UVB, pokud se to zpraví tak se porozhledni po jiném výrobci, můj odhad je koupě "šmejdu" od exotery. každé zvíře na to reaguje jinak a pokud žere normálně tak bude problém zde.