Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená - nemocná

Dobrý den, mám prosbu máme užovku červenou, asi před půl rokem ji kousla krysa, byla kolem hlavy nafouklá, jak se jí vzduch dostával pod kůži. Odnesli jsme ji k veterináři a dal jí trubičku do pusy, aby dýchala až za tím kousnutím, aby se jí tam nedostával ten vzduch. Veterinář řekl, že by se měla sama zahojit a také se to zahojilo. Had byl zase v pořádku, přijímal potravu. Včera jsme hada vyndali ven a z ničeho nic se pokakal, to se nikdy nestalo, aby to udělal mimo terárium. Dnes jsme hadovi dali krysu, tak jako vždycky, když je čas krmení a místo toho, aby po ní hned vystartoval, tak to vypadalo, jako by se myši bál a schovával se před ní. Vůbec nechtěl jíst. Tak jsme ho vyndali ven a had vůbec necítí ocas, až k zadečku na tělo reaguje, ale za ním, jako by byl ochrnutý. Prosím o radu, jestli jít rovnou za veterinářem, nebo co by mohlo být s hadem.
Had má asi 10 let, je v obývacím pokoji cca 20 stupňů, má vyhřívací kámen.

Předem moc děkuji za odpověd. Voltr

Ahoj, nedávno jsem dostala 3letou užovku...a byla jsem upozorněna, že asi před rokem byla pokousaná od potkana...vše se jí krásně zahojilo, ale od té doby je taky nežere a odmítá je do dneška...jestli to právě není tím... já bych se taky bála kdyby mě pokousal řízek :-)...víc ti k tomu neřeknu patřím mezi začátečníky...jen předávám info.