Před časem jsem Biomin používala a v té době ho obsahoval, v poměrně dost velkém množství. Jestli ho obsahuje ještě dneska jsem po pravdě nezkoumala, ale měla jsem s ním nedobré zkušenosti, právě v souvislosti s tím vysokým obsahem D. Přestala jsem ho používat a zůstala jsem u Roboranu H + Plastinu, drcené sépiovky, skořápek, mletého krmného vápence, při urgentních případech toho vápenného mléka (hydrox. vápenatý- u nás ho mají normálně v lékárně, kde si nechávám míchat léky. Jinak se mj. používá v potravinářství) Ivax ani žádné jiné přípravky jsem nezkoušela- on ten hydroxid (nebo mletý vápenec, sépiovka, skořápky) má právě výhodu v tom, že je prakticky bez chuti a zápachu a zvířatům tudíž nevadí a nemají potíže s jeho příjmem. Co se týče toho přílišného obsahu soli v sépiovce, tak ono to není zas tak žhavé na to, aby to většině plazů vadilo. Jemechamíci se navíc vyskytují v poměrně dost zasolených biotopech, takže se s přebytečnou solí dokáží bez problémů vypořádat.
K těm křečím- měla jsem převážně F-1 až F-4 mláďata a u nich se mi křeče samovolně nikdy nevyskytovaly (to že jančila a černala při stresu atd, to samozřejmě ano), pouze po přefláknutí Déčka, nebo v zimním období když jsem delší dobu nepoužila UV lampu. v té době jsme si o nějakých UV zdrojích pro plazy mohli nechat zdát, používalo se v zimě "horské sluníčko" a v létě venkovní chov. A právě dostatečné zasaturování vápníkem + UV + klid tyhle problémy spolehlivě odstraňuje (což neplatí jen pro chamíky, druhy s hodně drobnýma mláďatama s rychlým metabolismem jsou na to obecně citlivé)
Možná že jsem se sekla v diagnóze, to se stát může- každopádně uvedeným postupem by tazatelka vůbec nic nezkazila. Max. by to nezabralo.