Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s krmením u Lts

Zdravím všechny chovatele,
možná zbytečně plaším, ale moje Lts už skoro 3 týdny nežrala. Je asi rok stará a 70cm dlouhá. Za tu dobu co ji mám žrala bez problémů ale teď nic, odmítá jak živou(ani na ní nezaútočí) a na mrtvou se ani nepodivá. Teplota v teráriu v pohodě, co 2den čistá voda, vlhkost cca 60%. Večer při setmění hadice velmi aktivní. Můžete mi prosím někdo poradit co a jak. Nebo nemám ještě stresovat a počkat ještě týden?

ta má nežrala 3 měsíce, zprvu jsem, už po měsíci, plašila, ale vet mi řekl, že pokud je v dobré kondici, neztrácí váhu a sílu, není třeba se bát, prohlédl ji, zdála se mu OK, jen udělal výtěr z kloaky, byl negativní. Zkoušela jsem krmit v různé denní, večerní doby, různě velkou stravou, živou, mrtvou, rozmraženou, furt nic a pak najednou to bylo zase OK:-)

myslím, že vy jako majitel jistě poznáte, zda se had chová ,,normálně", neztrácí váhu, sílu, jinak potom zkusit podat entizol, kdyby měl had nějaké parazity, bývají důvodem hadího nežraní... dávkování by jistě poradil nějaký zkušený chovatel, veterinář atd.

Entizol bych začátečníkovi rozhodně neradila a už vůbec ne bez předchozí návštěvy veterináře a rozboru trusu na mikroorganismy. Je to dost agresivní lék a jeho podávání a dávkování by měl zvážit veterinář se specializací na plazy. Protože neuvážené podání Entizolu by mohlo vyřešit hadovy potíže definitivně.

Co se týče toho krátkodobějšího odmítání příjmu potravy- pokud had v odpovídající kondici viditelně nehubne, neslábne, nechová se nepřirozeně, tak to není potřeba nijak řešit a začít se znepokojovat a řešit to, pokud nastanou nějaké uvedené příznaky.