Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pandinus imperator zhnědl a nežere

dobrý den chtěl bych pomoc s problemem ktery snim uš mam delší dobu že nejí dám mu cvrčka a on ho zahodí a nechce ho sníst a a bojim se o něj protože hodně zhubnul a tak nevim proč nechce jíst jestli to má ze stresu nb že se bude svlíkat a dříve měl ty postraní části těla bíle a tet mu nějak z hnědli a to se mi moc nezdá docela se o něj bojím protože na všech fotkách je mají bíle i ty horní části mezi takovímy obratli z chitinu byl bych rád kdybyste mě někdo poradil proč zřejmě nechce jíst děkuji
Změna předmětu, původně: pandinus imperator-nevim... (Aurifer)

tak tady sou nějaky ty fotky ta kvalita nic moc ale něco poznat se dá :D hele chovám ho normálně v rašelině má tam vlhkost dobrou a pokojovou teplotu a věk ...myslim si že mu bude tak rok ale nevim to jístě a ještě k tomu se chová trochu divně už ani nechodí do ukrytu a je takovej spomalenej ...ale nechápu proč nechce jíst ..přežranej ale určitě nebude uš to trvá dlouhou dobu

hele chovám ho normálně v rašelině má tam vlhkost dobrou a pokojovou teplotu

::) to všechno znamená co?

Odkud ho máš a jak je velkej? Pohuble rozhodně nevypadá, spíš vypadá jak před explozí. Skoro bych řekla, že je to samice před porodem...což pokud je z odchytu (a máš ho třeba z burzy nebo ze zverexu), tak 1. je rozhodně starší než rok, 2. klidně může být vysokobřezí, napářená z přírody. Doba březosti je u nich dost dlouhá.. při nižších teplotách i dost přez rok. Pokud není bžezí, tak je bude extrémně obézní....

no před porodem mit určitě nebude mam ho ze zveráku celou dobu se choval normálně až na poslední dva tejdny si začal bejt takovej nejístej cvrčky odhazuje mu ho dám on ho zahodí a pak se otočí a nic nechce ..nevim no je takovej mrzutej ale dřív byl tlustší zhubnul dost tim jak nejedl a potřebuju poradit stim že změnil celkem barvu na břiše že není do běla ale spíš takov hněda ..

No, myslím, že by stálo za to, napsat ostatním jak často ho krmíš (údaj typu "tak akorát" stačit nebude) ...
Jinak jak na tu obezitu? No mě maminka vždycky říkávala "nepřežírat!!!" = pro tebe přeloženo "nekrmit přehnaně často" .... ovšem pokud se jedná o obezitu a pokud ho opravdu krmít přehnaně často žejo :-)

ja sem mu dřív dával tak jednoho cvrčka každej den a tet 14 dní nejedl dával sem mu ty acheta domestica a tak hlavně doufám že až bude mit hlad tak si dá :-D jinak tet 18 záři jedu na burzu k němu koupit ještě jednoho aby tam nebyl sám a koupit mu červi prej sou pro něj dobrý

ja sem mu dřív dával tak jednoho cvrčka každej den a tet 14 dní nejedl

::)

no, tak to se nedivim, že je tak obézní. škorp se krmí tak 1x za 14 dní ! Podmínky chovu ´s opět nepopsal. To, že je ze zverexu, znamená, že je na 99% taky z importu, a to by taky mohla potom být březí. A rozhodně starší, než rok. Ono holky před porodem trochu hnědnou, to je normální. Každopádně jsou před porodem taky pěkně vzteklé. Pokud je apatickej, tak se asi necchystá rodit, ale chcípnout. Možná na přežrání. Joo, žádnýho dalšího teď hlavně nekupuj, když jsou s timhle problémy. A pokud tak ho dej do jiný ubikace. A pokud možno si předtim ještě přečti, jak se o ně máš starat a jak často je krmit :x: