Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva zelenavá - osvětlení

Prosím o radu,

je možné dát k želvám zelenavým do terária 120*60*60cm UVB výbojku a zdroj tepla v jednom Solar Glo 125W?

Výrobce udává, že je pro terka min. 0,2m2 ( což splňuji v pohodě ), někde jsem ale četl, že výška terka by měla být metr,.....

Někdo mi radí, že to v pohodě půjde, jiný, že ne. Zkoušel jsem 100W žárovku v teráriu, pod ní bylo 38C a v nejchladnější části terária 23C, takže si myslím, že by to jít mohlo, ale chtěl jsem se zeptat i Vás fundovaných, co si o tom myslíte.

Mě totiž terárko bohužel dovolí pouze jeden zdroj tepla/UVB, proto nemůžu dát ReptiGlo a k němu výhřevnou žárovku.

Díky za názory :o)

Díky určitě se na něj obrátím :-) Já právě věsměs četl na internetu, že i ta "nejhorší" výbojka je mnohem lepší než "nejlepší" kompakt,...... O solar glu čtu někde, že je překvapivě dobrý, jinde že je na nic,......
Vezmu-li fakt měření UVB světélek pana Junka, pak ReptiGlo 10.0 vyhrála mezi kompakty, značce věřím, proto spoléhám na to, že i SolarGlo bude OK.

Mno, jelikož jsem odpověď na můj dotaz nedostal, žárovku jsem koupil a jen chci napsat "měření"
pro případné další teraristy, kteří by řešili podobný problém :-)

Lampa svítila v teráriu 10hodin, pod žárovkou 35cm nad substrátem se teplota pohybovala od 37 do 40C,
cca 50cm v okolí výbojky 26 - 28C a v protilehlé části terária se teploty pohybují 23 - 25C.
Pro želvy zelenavé tedy optimální teploty a lze výbojku použít i v takovéto teráriu.

PS: Za celý den se nevypla, teplota "nad a okolo" krytu od Exoterry se teplota pohybovala kolem 45C, taková teploty by výbojku asi vypnot neměla,.....nevím:-)